70-lecie polskiego Szczecina z tortem na Różance

W niedzielę, 5 lipca obchodzimy 70-lecie polskiego Szczecina. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, rocznica będzie obchodzona na Różance.

Punktualnie w południe mieszkańcy zostaną poczęstowani tortem urodzinowym.

Oprócz tego zaplanowano szereg innych atrakcji dla całych rodzin – m.in. koncerty, warsztaty i wystawy:

koncert zespołu „Animato”
koncert Szymona Orłowskiego z zespołem – projekt „Jutro będzie dobry dzień”/Szczecińska scena Helenie Majdaniec
koncert zespołu „Pomorzanie”
Szczecińska Strefa Kreatywna – prezentacja szczecińskich produktów oraz idei
wystawa Instytutu Pamięci Narodowej /Oddział w Szczecinie/pt. „Trzymamy straż nad Odrą”
akcenty historyczne nawiązujące do Szczecina 1945 roku
promocja książki Kurier przy tym był. 70 lat historii polskiego Szczecina oczami dziennikarzy
punkt informacyjny programu Szczecin Przyjazny Rodzinie
Warsztaty ceramiczne oraz malowania talerzy i kubków we wzory ceramiki STETTINER WARE (Towary Szczecińskie)
nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, zapoznanie z wzorami charakterystycznymi dla Towarów Szczecińskich
“Baśniowa podróż klaunów Bim Bam Bom” – program cyrkowo – teatralny dla dzieci, realizowany przez Teatr Kubika (animacje, baloniki modeliny – plątanie balonów w śmieszne figury, bańki mydlane, malowanie buzi)
Uwaga Szczecin! Przemalować Miasto! – wielkoformatowa, interaktywna malowanka (przy wykorzystaniu mega kolorowanki, dzieci będą mogły np.: spersonalizować łódkę podczas regat, nanieść na elewację Wałów Chrobrego kwiaty lub inny wymyślony przez siebie wzór)

3 comments on “70-lecie polskiego Szczecina z tortem na Różance

1. O której godzinie będzie ten poczęstunek tortem na Różance? Poszłabym z wnukiem, dla niego to zawsze jakaś atrakcja. Poza tym szczecińska Różanka jest taka piękna… Cieszę się, że po latach zaniedbań przywrócono jej dawny blask.

2. To było do przewidzenia. Kolejka po tort ciągnęła się w nieskończoność. Ale było tak gorąco, że nie miałem ochoty ani na słodkie, ani tym bardziej na długie oczekiwanie w kolejce. Współczuję tym co musieli stać w takim ogonie w takim upale 😛