Kto w Szczecinie stawia tanie i dobre piece kaflowe

Pomimo, iż mamy już XXI wiek, centralne ogrzewanie jest już standardem, a dzięki modzie na ekologię, stosowanych jest coraz więcej sposobów na ogrzewanie bez szkody dla środowiska naturalnego, w wielu gospodarstwach domowych w Szczecinie wciąż możemy spotkać tradycyjne piece kaflowe, które wciąż służą jako podstawowe źródło ciepła. Pomimo, iż piece są dość solidnym urządzeniem, które rzadko wymaga napraw i konserwacji, to od czasu do czasu musimy skorzystać z usług firm, które sprawią że piec będzie działał bez zarzutu.

W obecnych czasach wielu użytkowników pieców kaflowych zadaje sobie pytanie, gdzie można znaleźć w Szczecinie dobrego zduna, który dokona naprawy pieca lub postawi go na nowo. Często też pojawia się dylemat, gdzie kupić żeliwne ruszta do pieca – jest to bowiem element, który ulega zużyciu i z biegiem czasu należy go wymienić na nowy. Najmniejszy problem jest z kominiarzami, ponieważ jest to zawód o dość wszechstronnym zastosowaniu i nawet gdy nie korzystamy z pieców, kominy są wykorzystywane w wielu innych celach.

Mimo, iż likwidacja ogrzewania piecowego na rzecz centralnego ogrzewania miejskiego postępuje w wielu miastach w sposób wręcz masowy, między innymi dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, piece kaflowe nie znikną na zawsze z mieszkań, a żeby w pełni spełniały one swoje zadanie i przede wszystkim były bezpieczne dla użytkowników, należy poddawać je okresowym przeglądom i konserwacji.

5 comments on “Kto w Szczecinie stawia tanie i dobre piece kaflowe

1. Gdzie w Szczecinie można kupić żeliwne drzwiczki do pieca kaflowego? Mam w domu stary piec kaflowy, wprawdzie w nim nie palę, ale jest ładny i szkoda mi go rozwalać, a niestety ma on uszkodzony mechanizm zamykania, więc przydałoby się go naprawić lub wymienić całe drzwi. Szukałem w Castoramie ale mnie wyśmiali.

2. Gdzie kupię żeliwny ruszt do pieca kaflowego. W Szczecinie kiedyś było dużo pieców, to i było dużo zdunów, a teraz straszna posucha. Niestety nie dorobiłam się lepszego ogrzewania w mieszkaniu komunalnym, a mój piec już jest mocno wyeksploatowany.

• Kiedyś szukałem rusztów do pieca i miałem z tym spory problem. W końcu udało mi się zamówić na Allegro, ale też nie było łatwo. Życzę powodzenia!