Szukam dobrego adwokata w Szczecinie

W wielu przypadkach korzystanie z usług kancelarii adwokackiej staje się koniecznością i najlepszym wyjściem w danej sytuacji, ale gro spraw jest na tyle prostych, że bez trudu poradzimy sobie sami bez angażowania prawnika. Zawsze jednak powinniśmy posiadać podstawową wiedzę o polskim prawie, by móc samodzielnie reprezentować swoje interesy przed sądem. Podjęcie takiej decyzji wymaga pewnego doświadczenia życiowego i nieco nauki w tej materii. Przeanalizujmy w w jakich przypadkach bezwzględnie powinno się zatrudnić adwokata, by reprezentował nas podczas procesu sądowego, a kiedy możemy zrezygnować z usług kancelarii, a co za tym idzie z dodatkowych kosztów i samodzielnie występować przed sądem, bez obaw o wynik rozprawy.

Polecamy:

Kancelaria Adwokacka Hanna Łyczywek-Falkowska
Adres: ul. Łokietka 4/4, tel. (91) 820 17 88

Prowadzenie spraw sądowych z zakresu prawa:

– kompleksowa pomoc i doradztwo w zakresie polubownego rozwiązywania spraw majątkowych (dział spadku, podział majątku)
– spadkowego, pracy,
– obrona na wszystkich etapach postępowania karnego,
– prowadzenie rozmów przedprocesowych zmierzających do ugodowego rozwiązania sporu,
– cywilnego, rodzinnego, również w zakresie prawa międzynarodowego,
– reprezentowanie osób pokrzywdzonych na wszystkich etapach postępowania karnego,

Adwokat potrzebny od zaraz.

Sprawy w których adwokat, radca prawny czy prawnik z wieloletnim doświadczeniem będzie nam niezbędny zdarzają się coraz częściej, ponieważ w zdecydowanej większości sytuacji prawnych, osoby będące laikami w dziedzinie prawa nie będą w stanie samodzielnie przejść przez gąszcz przepisów prawnych, które są zawiłe i dla przeciętnego obywatela niezrozumiałe. W przypadkach, gdy mamy do czynienia z prawem karnym, prawem cywilnym, czy też prawem handlowym, raczej nie poradzimy sobie bez pomocy biegłego i doświadczonego prawnika, który kilka lat spędził na wyższych uczelniach zgłębiając przepisy, kodeksy, by następnie drugie tyle praktykować w zawodzie i posiąść odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Tak więc, zatrudnienie w takich przypadkach profesjonalisty w osobie adwokata będzie kwestią nadrzędną, którą powinniśmy mieć na uwadze, chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik toczącego się z naszym udziałem procesu sądowego. Pamiętajmy, że bez fachowego pełnomocnika nie poradzimy sobie zwłaszcza w sprawach gospodarczych, ponieważ obowiązujące w nich  obostrzenia i rygory stanowią nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych prawników.

W jakich sytuacjach poradzimy sobie bez adwokata?

Zdarzają się również sytuacje, w których samodzielnie i bezproblemowo poradzimy sobie z zagadnieniem procesu sądowego. Pamiętajmy jednak, że są to szczególne sytuacje. Mogą to być  przypadki z dziedziny prawa pracy, kiedy my jako pracownicy zakładamy sprawę nieuczciwemu pracodawcy. W powództwach przeciwko pracodawcy sądy z reguły stoją po stronie pracownika  (słabszej stronie w toczącym się sporze) i zazwyczaj tego typu powództwa kończą się wygraną skarżącego pracownika – pod warunkiem udowodnienia i uargumentowania racji powoda. W  przypadku prawa spadkowego możemy podjąć się samodzielnego prowadzenia sprawy po uprzedniej ocenie stopnia jej skomplikowania. Bez przeszkód poradzimy sobie w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, jeśli spadkobiercy są zgodni. Zawsze warto się jednak zastanowić nad możliwością skorzystania z pomocy pełnomocnika, w szczególności gdy strona przeciwna z niej korzysta. Taka pomoc może okazać się konieczna, gdy my wszczynamy sprawę, jak i wówczas, gdy jesteśmy pozwani lub występujemy jako uczestnicy postępowania (np. w sprawie o nabycie spadku czy o zasiedzenie).

6 comments on “Szukam dobrego adwokata w Szczecinie

1. Czy znacie jakiegoś dobrego adwokata zajmującego się sprawami spadkowymi? Mam problem z rodziną, która nagle zaczęła się upominać o spadek po ojcu, chociaż wcześniej nie odzywali się przez prawie 10 lat. Wiem, że prawo jest także po ich stronie, ale taka sytuacja to zwyczajna bezczelność, dlatego nie zamierzam się poddawać tak szybko.

• Mi ta pani prowadziła ciężką sprawę o stwierdzenie nabycia spadku przez testament, inny prawnik powiedział,że nic się nie da zrobić, a rodzina sobie przypomniała nagle o moim mężu ( nie mieliśmy dzieci), bardzo bardzo polecam kancelariaprawniczaszczecin.pl

2. Potrzebuję dobrego prawnika od spraw biznesowych, który umie wygrać sprawę o pieniądze. Mam problem z wspólnikiem i chyba nie będziemy w stanie się dogadać więc trzeba będzie się spotkać w sądzie. Jakiego adwokata od spraw finansowych polecacie żeby nie tylko wyciągał ode mnie kase ale rzeczywiście poprowadził sprawe i wygrał.

3. Od spadków polecę fajną, młodą i przede wszystkim zaangażowaną panią Marcjan. Mi pomogła dojść do porozumienia z bratem. Namówiła mnie na rozmowę z bratem w jej kancelarii na co sama bym się nie zdecydowała. Wszystko mi wytłumaczyła tak, żebym zrozumiała. Poleciłam ją też koleżance i też była zadowolona. Najlepiej zadzwonić i się umówić i samemu ocenić, uważam,że prawnika trzeba mieć przy sobie naprawdę zaufanego, wcześniej miałam złe doświadczenia ze starszym panem adwokatem P. dlatego tą panią szczerze polecam.
    ajm-prawnik-szczecin.pl/index.php/pl/kontakt

• Ja ze swojej strony mogę polecić kancelarię prawną pana Wojciecha J. Chmuraka. Adwokatów jest wielu w Szczecinie, ale pan Wojciech jest jedyny w swoim rodzaju. Bardzo lubię to, w jaki sposób podchodzi do powierzonej mu sprawy, baaaardzo polecam. Może komuś namiar się przyda, ja też tak go znalazłam. 🙂