Zwalczanie szczurów, myszy, karaluchów, mrówek

Od zarania dziejów nasz świat pełen jest różnych szkodników, którzy w mniejszy lub większy sposób zatruwają nam życie. Czasem w naszych domach pojawiają się mrówki, innym razem do naszego mieszkania zawitają karaluchy albo nasz sklep lub biuro zostają napastowane przez takie gryzonie jak szczury lub myszy.

Dlatego jeśli zaistnieje któraś z powyższych sytuacji powinniśmy być na nią przygotowani i znać kontakty do fachowców, którzy naprawdę znają się na pozbywaniu się szkodników z naszego otoczenia. Samemu naprawdę trudno jest pozbyć się mrówek, karaluchów lub szczurów. To uciążliwe i na swój sposób inteligentne stworzenia i trzeba znać się żeby skutecznie przeprowadzić deratyzację lub dezynsekcję szkodników.

Polecamy tanią i sprawdzoną firmę w Szczecinie:

Zakład Tępienia Owadów i Gryzoni Odkażanie Pomieszczeń Marcin Małolepszy
Adres: ul. Boryny 54
woj. zachodniopomorskie

Trutka na szczury, mrówki lub karaluchy rzadko okazuje się skuteczna ponieważ te oferowane w sklepach nie do końca spełniają swoją rolę. Trzeba także wiedzieć w jakie miejsca i o jakich porach najlepiej wykładać trutki lub pułapki na szczury, karaluchy lub mrówki. Zaufajmy profesjonalistom i im zlecajmy pozbywanie się szkodników z naszych mieszkań żeby jeśli chcemy mieć spokój na dłuższy czas.

10 comments on “Zwalczanie szczurów, myszy, karaluchów, mrówek

1. Mieszkam w starej kamienicy w śródmieściu. Niestety na naszym podwórku mieszkają ludzie, którzy nie lubią kotów i w końcu dopięli swego – koty zniknęły. Niestety w piwnicach krótko potem pojawiły się szczury. Trutki wykładane przez administrację są nieskuteczne, a szczury są coraz bardziej zuchwałe. Jak z nimi walczyć? Znacie kogoś kompetentnego?

• W administracji powinni wiedzieć kogo wzywać w takich sytuacjach. Oni dysponują wykazem firm zajmujących się deratyzacją. A co do kotów – pełna zgoda. Powinny być stałym elementem każdego podwórka.

2. Jak się pozbyć mrówek faraonek? Pomimo, że dbam o czystość, wciąż gdzieś mi się lęgną w kuchni i nie mogę ich wytępić. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty na osiedlu Kaliny, słyszałam że to plaga w takich budynkach. Jak sobie z tym poradzić? Jest jakiś sposób?

• Na faraonki są specjalne środki chemiczne. Kupujesz je np. w castoramie i płacisz grosze. Są to pułapki z trucizną, albo urządzenia odstraszające. Wcale nie trzeba wzywać ekipy, bo wiąże się to z dużymi wydatkami. Spróbuj najpierw samodzielnie, a dopiero później zastanów się nad planem B 🙂

3. Dlaczego ludzie tak tępią podwórkowe koty? Przecież to jest najlepszy sposob na walkę z gryzoniami. Zauważyliście, że tam, gdzie na podwórkach mieszkają koty, ludzie w ogóle nie skarżą się na szczury i myszy? Proponuję najpierw wezwać firmę odszczurzającą, a potem zaprzyjaźnić się z kotami. U mnie w Zdrojach tego problemu nie ma

• Odpowiedź jest prosta – bo ludzie są głupi. Koty nie robią nikomu krzywdy. Nie śmierdzą – wbrew krążącym plotkom, śmierdzi jedzenie, które ludzie im podrzucają, a którego koty nie jedzą i się psuje. Kto normalny daje kotu ziemniaki? Kocie miski to nie śmietnik, a kot to nie świnia. Dbajcie o koty jak należy, to nie będzie powodów do narzekania.

4. Jak się pozbyć karaluchów z mieszkania? Pojawiły się zupełnie nagle… nawet nie wiem skąd mogły się w ogóle wziąć. Nigdy takiego problemu nie było i nagle pojawił się i utrudnia mi życie. Specyfiki ze sklepu nie pomagają. Karaluchy są zbyt inteligentne żeby dać się nabrać na ten patent

5. W łazience mam jakieś dziwne robaki… szare i płaskie. Chodzą po ścianach w ciemnych zakamarkach, w okolicach rur itp. Czy one są szkodliwe lub niebezpieczne? Czy powinnam je tępić? A jeśli tak to w jaki sposób? Czy powinnam wzywać fachowca do dezynsekcji czy są na to jakieś prostsze sposoby?

• To są tzw. rybiki. Zupełnie niegroźne, więc nie ma się czego bać. One lubią wilgotne pomieszczenia, dlatego lubią gnieździć się w łazience koło rur wodno-kanalizacyjnych. Jak wytępisz jedne to pojawią się następne, więc lepiej zostaw je w spokoju 🙂

6. Niedawno dostaliśmy mieszkanie komunalne do remontu. Niby nie ma tam żadnego robactwa, ale mimo wszystko chcielibyśmy zrobić tam generalne porządki i dla świętego spokoju, profilaktycznie zrobić dezynsekcję. Kogo polecilibyście do takiej usługi?