Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Szczecinie Dąbiu

W dniach 26 września – 4 października Klub Delta w Szczecinie Dąbiu będzie gospodarzem drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, któremu w tym roku przyświeca hasło Zanurzmy się w filmie!

W konkursie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zmierzą się dwie animacje i sześć filmów aktorskich. Wszystkie produkcje konkursowe zobaczą widzowie w 18 festiwalowych miastach. W Szczecinie wydarzenie będzie miało miejsce w Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Racławickiej 10 w Szczecinie Dąbiu.

W programie festiwalu znalazła się m.in. animacja “Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”, która powstała na kanwie przebojowych książek Gunilli Bergström, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków, które sprzedały się w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy. Scenariusz do holenderskiego filmu “Życie według Nino” napisała Urszula Antoniak, która mówi, że to rodzaj okrutnej bajki opowiadanej, by oswoić strach. Podczas festiwalu Cinekid, gdzie film zdobył nagrodę główną doceniono, że tematy tak trudne jak śmierć, rozpad rodziny, agresja opowiada on tonem, w którym humor miesza się ze wzruszeniem.

Ważnym wydarzeniem festiwalu będzie pokaz “Magicznych świąt Kacpra i Emmy”, czyli bijącej rekordy frekwencyjne w Norwegii opowieści o parze przedszkolaków. Pierwsza część serii Kacper i Emma zdobyła najważniejsze nagrody ubiegłorocznego Kina Dzieci i w tym roku podczas festiwalu ukaże się na DVD.

W repertuarze znajdzie się również brazylijski film “Chłopiec i świat”, nagrodzony na jednym z najważniejszych festiwali animacji – Annecy International Animated Film Festival. O istocie przyjaźni przekonają się widzowie filmu “Wojna na deski”, którego bohaterowie muszą zmierzyć się z pokusą zdobycia przewagi nad przyjacielem, natomiast perypetie 12-letniego Raimondsa w “Mamo, kocham cię” pokażą jak ważna jest szczerość w budowaniu relacji z najbliższymi.

W ogólnopolskim głosowaniu publiczność wybierze swojego faworyta. Nagrody zostaną także przyznane przez dwa niezależne jury: dziennikarzy i reżyserów.

Ceny biletów: 7 złotych

2 comments on “Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Szczecinie Dąbiu

1. Bardzo ciekawa inicjatywa. Na pewno się wybiorę na co najmniej jeden z pokazów. Dobrze że mieszkam w Dąbiu, to będę miała blisko. Z centrum to niestety spora wyprawa.