Festiwal książki w Trafostacji Sztuki

Trafostacja Sztuki zaprasza na trzydniowy festiwal TRAFO Książki, który odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia podczas którego będzie można spędzić miło czas w ciekawym miejscu, z książką w ręku.

W programie festiwalu TRAFO Książki niesamowite promocje na strawę zarówno dla ducha jak i dla ciała: nie ma przecież nic przyjemniejszego niż zakup świetnego albumu o sztuce, książki o fotografii czy nagradzanej na całym świecie publikacji dla dzieci przy aromatycznej kawie, herbacie lub kuflu chłodnego piwa.

Podczas festiwalu odbędą się także warsztaty z książką w roli głównej adresowane do różnych grup wiekowych oraz spotkania z autorami i wydawcami na temat publikowania w Szczecinie i po szczecińsku.

Program TRAFO Książki:

Poniedziałek, 17 sierpnia

16:00 – oficjalne otwarcie festiwalu
17:00 – Michał Rembas “Cuda na fasadach”. Detale architektoniczne na fasadach szczecińskich kamienic.

Wtorek, 18 sierpnia

11:00 – 17:00 – całodniowe warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych
18:00 – volumina.pl – Jak wydawać po szczecińsku?

Środa, 19 sierpnia

11:00 – 17:00 – całodniowe warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych
18:00 – Czy warto wydać książkę w Szczecinie? Rozmowa z Aleksandrą Łukaszewicz-Alcaraz i Edytą Łongiewską Wijas o rynku wydawniczym w Szczecinie.

4 comments on “Festiwal książki w Trafostacji Sztuki

1. Byłam wczoraj na spotkaniu z Michałem Rembasem. W ogóle świetny pomysł z tym festiwalem. Niewielu mieszkańców zdaje sobie sprawę z tego, ile książek powstaje w Szczecinie. Powinniśmy o tym wiedzieć i być dumni z tego faktu.

2. Trafostacja Sztuki to naprawdę wartościowe miejsce na mapie Szczecina. Cieszę się że stara zaniedbana ruina została doprowadzona do świetności i mieści się tutaj instytucja, ktora organizuje różne ciekawe wydarzenia. Nie rozumiem tej garstki zbuntowanych, którzy wciąż robią zamęt z powodu przegranego przetargu na prowadzenie obiektu. Takie jest życie – jeden wygrywa, drugi przegrywa i trzeba umieć pogodzić się z porażką, a nie robić kwas.

3. Dzisiaj córka była na warsztatach dla dzieci. Wróciła do domu cała w skowronkach, tak bardzo jej się podobało. Mam nadzieję, że uda mi się ją jeszcze jakoś wcisnąć na jutro, bo bardzo chciałaby pójść.

4. TRAFO to fajne miejsce. Dzięki niemu przekonałam się do sztuki współczesnej, której w ogóle nie rozumiałam i nie potrafiłam jej odbierać w żaden sposób.Teraz zaglądam tu regularnie i bardzo lubię spędzać tutaj czas. Polecam wszystkim, którzy jeszcze tu nie byli.