Podatek od nieruchomości w dół

W przyszłym roku niektóre stawki podatku od nieruchomości w Szczecinie będą o 1,2% niższe niż dotychczas. Skorzystają na tym m.in. właściciele nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Zmiany stawek zostały uchwalone przez szczecińskich radnych na październikowej sesji. Niższa stawka podatku od nieruchomości obowiązywać będzie za budynki lub części budynku, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, działają placówki służby zdrowia lub organizacje pożytku publicznego.

3 comments on “Podatek od nieruchomości w dół

1. Szkoda że właściciele mieszkań na tym nie zyskają. Płacę dość spory podatek od nieruchomości, podatek gruntowy i jeszcze inne opłaty za mieszkanie. W sumie jest tego dość sporo. A po wykupie mieszkania miało być taniej…

2. Nie są to jakieś zawrotne kwoty, ale zawsze cieszy fakt, że za coś zapłacimy mniej. Jeśli chodzi o mnie to ja się cieszę. Przy niewielkich dochodach nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych to jakaś oszczędność 🙂

3. Nie są to jakieś wielkie pieniądze, ale dla przedsiębiorcy-ciułacza to zawsze redukcja kosztów. Szkoda, że dotyczy to tylko firm i organizacji, a nie zwykłych mieszkańców, którzy z pewnością ucieszyliby się, że parę groszy zostanie w kieszeni.