Strahl gra Miaskowskiego w Filharmonii

W piątek, 13 marca, w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Tomasz Strahl. Artysta zaprezentuje swój talent podczas koncertu “Strahl gra Miaskowskiego” w ramach cyklu “Virtuoso”.

Koncert rozpocznie dzieło Pawła Mykietyna, jednego z najbardziej liczących się na polskiej scenie muzycznej współczesnych kompozytorów. W wykonaniu orkiestry smyczkowej Filharmonii usłyszymy interpretację żywiołowego i wyrazistego utworu „Krzyki”, nawiązującego do stylistyki barokowej, jednak wykorzystującego nietypowe właściwości instrumentów smyczkowych.

Tomasz Strahl jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i cieszy się ogromnym uznaniem w świecie muzycznym. Artysta bierze intensywny udział w wielu wydarzeniach muzycznych. Uczestniczył w koncertach niemal ze wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce.

Wiolonczelista zaprezentuje słuchaczom rzadko wykonywany Koncert wiolonczelowy op. 66 Nikołaja Miaskowskiego. Całość poprowadzi ceniony na całym świecie Mikhail Agrest – dyrygent dzieł symfonicznych, operowych oraz baletowych, który z sukcesem gościł na scenach takich jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Convent Garden w Londynie.

Początek koncertu o godz. 19.00.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *