Wspólny taniec przeciwko przemocy wobec kobiet

W Walentynki, 14 lutego w Galaxy odbędzie się kolejna edycja największej na świecie masowej akcji społecznej, skierowanej przeciwko przemocy wobec kobiet – One Billion Rising – Nazywam się Miliard, w której Szczecin bierze udział od samego początku.

Akcja One Billion Rising została zapoczątkowana 3 lata temu, w Walentynki 2012 roku w odpowiedzi na przerażające statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet. Jedna na trzy kobiety jest ofiarą przemocy, co w skali globalnej daje miliard. 14 lutego 2013 roku pierwszy raz świat zjednoczył się, chcąc zatrzymać tę falę przemocy. W 2014 roku w akcji wzięło udział już ponad 200 krajów, a w Polsce 35 miast.

W tym roku akcja zatacza jeszcze szersze kręgi – w naszym kraju akcja One Billion Rising – Nazywam się Miliard odbędzie się już w 50 miastach.

Wspólnym mianownikiem tej akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię. W tym roku organizatorzy zwracają uwagę na sprawę przemocy wobec kobiet niepełnosprawnych.

One Billion Rising – Nazywam się Miliard już 14 lutego 2015 r. o godz. 14.00 w Galaxy – w ramach wydarzenia m.in. wspólny taniec i pokazy samoobrony.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *