Szkoły i przedszkola

Gdzie dać dziecko do przedszkola w Szczecinie

PRZEDSZKOLANDIA – przedszkole niepubliczne

Każdego roku przed rodzicami dzieci, które mają rozpocząć swoją edukację w przedszkolu stoi dosyć trudny wybór. Rodzice zastanawiają się które przedszkole wybrać dla swojej pociechy, zwracają uwagę na zajęcia dodatkowe, usytuowanie przedszkola jak i na pracującą kadrę nauczycielską. W Szczecinie jest duży wybór przedszkoli, funkcjonuje tutaj 58 przedszkoli publicznych, 62 przedszkola niepubliczne, 43 oddziały przedszkolne działające w szkołach podstawowych oraz liczne punkty przedszkolne.

Czy warto posłać malucha do przedszkola?

Warto, ponieważ przedszkole zapewnia dzieciom optymalne warunki stymulujące ich rozwój, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, budowanie  prawidłowych stosunków społecznych i postaw moralnych. Zajęcia w naszym przedszkolu są tak zorganizowane, by rozwijać kreatywność dziecka zarówno w działaniu jak i myśleniu. Dzięki zróżnicowanym zajęciom dzieci uczą się działać w grupie, mają możliwość realizacji swoich pomysłów i zdobycia nowych umiejętności.

W naszym przedszkolu prowadzimy wiele ciekawych zajęć, między innymi takich jak:

nauka języka angielskiego (codziennie),
zajęcia plastyczne,
zajęcia teatralne,
zajęcia ruchowe,
rytmika.

Dla podopiecznych naszego przedszkola organizujemy dodatkowe atrakcje w postaci zabaw i imprez integracyjnych takich jak pikniki, bale i występy okolicznościowe. Jeździmy z dziećmi na wycieczki. Organizujemy ciekawe zajęcia praktyczne, np. wspólnie przygotowujemy sałatki czy smaczne kanapeczki. Bierzemy udział w konkursach i przeglądach muzycznych i plastycznych. Aktywnie popieramy różne akcje charytatywne, czym uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych.

Co jeszcze oferuje nasze przedszkole? W ramach codziennych zajęć dzieci w sposób bezstresowy uczą się zasad kindersztuby i podstawowych pojęć matematycznych (zgodnie z podstawą programową). Nasza wykwalifikowana kadra prowadzi ciekawe zajęcia, by jak najlepiej wspomóc rozwój i edukację młodych ludzi. Zapewniamy dzieciom dużo wyśmienitej zabawy oraz nauki w przyjaznych  i bezpiecznych warunkach. Możemy też pochwalić się, iż jesteśmy jedynym przedszkolem z imponującą  konstrukcją do zabaw tzw. “małpim gajem”.

Przedszkolandia zaprasza rodziców do zapisów swoich pociech w przedziale wiekowym od 2 do 5 lat. Zapewniamy dzieciom opiekę w dogodnych godzinach dla rodziców pracujących, czyli od 7.00 do17.00. Rezerwacji miejsca w przedszkolu można dokonać osobiście (ul.Wszystkich Świętych 39)
lub telefonicznie pod nr  517 025 235. Świadczymy również opiekę w okresie wakacji. Zapraszamy do zapisów.