Testy alergiczne, odczulanie alergenów, leczenie alergii

BIOREZONANS – metoda na alergię.

W dzisiejszych czasach można skutecznie walczyć z alergią. Do dyspozycji mamy pomoc alergologów, nowoczesne szczepionki odczulające lub metodę alternatywną – terapię biorezonansową.  Terapia ta została opracowana w roku 1977 przez Franza Morella i Ericha Rasche (nazwana została od nazwisk twórców terapią MORA).

Gabinet lekarski
lek. med. Janusz Dąbrowski
ul. Odzieżowa 8
71-502 Szczecin
tel. +48 603 928 821

Jak to działa?

Biorezonans Szczecin

Pacjent dostaje do trzymania w  dłoniach metalowe kule, które połączone są przewodem  z aparatem do biorezonansu. Wygląda to mniej więcej tak: prawa dłoń, metalowa kula, przewód, aparat, przewód, metalowa kula, lewa dłoń – dzięki temu powstaje zamknięty obieg. Lekarz umieszcza w aparacie fiolkę z alergenem, na który nas w danej chwili odczula i uruchamia urządzenie. Wówczas na organizm zaczynają działać fale elektromagnetyczne. Cały zabieg trwa od 5 do 15 minut i można się odczulić nawet na trzy alergeny. Zazwyczaj to wystarczy, by nadwrażliwość na określony alergen ustąpiła czy znacznie się wyciszyła  Jeżeli pacjent jest uczulony na różne substancje, zabiegi odczulania wykonuje się po kolei w odstępie kilku dni. Terapia ta jest całkowicie bezpieczna – mogą z niej korzystać nawet dzieci.

W komórkach organizmu bezustannie zachodzą reakcje chemiczne. Każda z komórek wytwarza wokół siebie pole elektromagnetyczne. Bywa, że alergeny takie jak kurz, pleśń, pyłki roślin, również bakterie i wirusy zakłócają to pole. Każde takie zakłócenie zostaje zapisane w pamięci organizmu. Dlatego po pewnym czasie, daje o sobie znać – „uaktywnia” się wysypką, swędzeniem skóry, katarem, kaszlem czy bólami głowy. Odczulanie przy pomocy biorezonansu ma za zadanie niejako naprawić zakłócone fale elektromagnetyczne. Fale te płyną z organizmu do urządzenia poprzez trzymanie w dłoniach metalowych kul (elektrod), następnie aparat zmienia odpowiednio te fale i odwrócone są odsyłane do pacjenta – następuje wygaszenie pamięci o uciążliwym alergenie

Efekty.

Wiele osób sprawdziło metodę biorezonansu magnetycznego na sobie i są zadowolone z osiągniętych efektów. Ważne dla alergików jest to, że odczulanie można przeprowadzić o każdej porze roku – nawet podczas pylenia roślin, na które dany pacjent jest nadwrażliwy.  Wielu lekarzy jest przeciwnikami tej metody, uważając ją za nieskuteczną i nie popartą wiedzą akademicką. Sprzeciw wynika głównie z tego, że lekarze alergolodzy nie znają zasadach działania terapii. Biorezonans może być początkiem do wyleczenia się z alergii. Gdy już wiemy co nas uczula – ograniczamy kontakt z alergenem. W sytuacji kiedy poddaliśmy się terapii odczulającej i dolegliwości złagodniały, ale nie ustąpiły w całości – wówczas należy poszukać innej przyczyny. Alergie często są powiązane z zarażeniem pasożytami czy grzybicą układu pokarmowego.

Nie ulega wątpliwości, że alergię trzeba leczyć – nieleczona prowadzi do rozwoju astmy.
Pacjentów zainteresowanych biorezonansem będzie stale przybywać, zważywszy na fakt, że niemal połowa Polaków jest na coś uczulona, a u co trzeciego Polaka choroba zaczęła się w znaczny sposób uaktywniać.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

2 comments on “Testy alergiczne, odczulanie alergenów, leczenie alergii

  1. Mam problem z alergia na sierść zwierząt a dokładnie na kota. Jak tylko jakiś kociak jest w pobliżu to od razu zaczynam kichać i szczypią mnie i łzawią oczy. Tak samo jest gdy mam styczność z większa ilością kurzu na meblach lub gdziekolwiek. Byłam już u lekarza alergologa, ale wszystko co mi zalecił to jakieś leki a ja czytałam, że to są po prostu zwykłe sterydy. Czy w ogóle można się jakoś pozbyć i wyleczyć z uczulenia na sierść zwierzaków psów kotów i na kurz? Czy to działa na długo czy trzeba odnawiać co jakiś czas i ile to kosztuje?

  2. Szukam gdzie u nas w mieście jest naprawdę dobry i uczciwy lekarz alergolog bo byłam już u jednego, który bierze kasę z góry i od razu wycenia leczenie na grube setki lub tysiące złotych. Jestem uczulona na mleko, ale wolę jeszcze zrobić sobie profesjonalne testy i dopiero wtedy podjąć decyzję czy odczulić się na białko i laktozę mleka. Moja koleżanka ma alergie na pyłki drzew i traw i na pewno na brzozę i także szuka gdzie się udać do specjalisty żeby w końcu nie mieć uczulenia i normalnie żyć. nie chcę chodzić w ciemno tylko szukam szczerych i prawdziwych opinii o lekarzu który jest naprawdę polecany i uczciwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *