Gdzie pójść – wybrać się na kawę w Szczecinie

Od pewnego czasu swój renesans przeżywają kawiarnie, czyli miejsca, w których w kameralnej atmosferze można spotkać się ze znajomymi przy filiżance aromatycznej kawy i kawałku świeżego ciasta lub pysznych lodach. W czasach PRL-u w Szczecinie funkcjonowało wiele kawiarni, m.in. “Duet”, “Kaprys” czy “Uśmiech”. Z biegiem lat zniknęły z gastronomicznej mapy miasta, zostały zastąpione inną działalnością. Przez wiele lat trudno było znaleźć w Szczecinie prawdziwą kawiarnię. Większym powodzeniem cieszyły się wkraczające na polski rynek bary szybkiej obsługi i puby z piwem w roli głównej.

Polecamy!

Pizzeria PECORINO
80/10 Jagiellońska
70-362 Szczecin
(wejście od Al. Piastów 73)

www.pizzapecorino.pl
tel. tel. 91 434 78 63
tel. 507 79 09 99

Od pewnego czasu wraca jednak moda na kawiarnie. Co jakiś czas otwierają się kolejne, oferując nie tylko dobrą latte, capuccino lub espresso, ale także coś do zjedzenia, a także kawę na wynos.

W Szczecinie działają zarówno kawiarnie znanych międzynarodowych sieci jak i mniejszych krajowych firm, które posiadają co najmniej kilka lokali, a także jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych w swoim wyglądzie i klimacie, małych kawiarenek prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców. Lokale te zwykle zachwycają swoją oryginalnością, jedynym w swoim rodzaju wystroju wnętrza z designerskimi meblami, ale także niepowtarzalnymi smakami kawy i oryginalnymi potrawami.

Całości dopełnia sympatyczny personel, który robi wszystko, aby spotkanie przy filiżance aromatycznego naparu było jak najprzyjemniejsze i żeby zadowolony klient wrócił tutaj jeszcze nie raz.

Piszcie komentarze i wasze opinie na takie tematy jak:

Gdzie podają dobra kawę w Szczecinie.
W jakiej kawiarni jest najlepsza kawa
Jaką kawiarnie polecacie

[Głosów: 2   Average: 4/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *