Gdzie w Szczecinie można iść i zjeść dobre lody

W upalne dni sprzedają się jak przysłowiowe “ciepłe bułeczki”. Jednak podstawowa różnica polega na tym, że nie są one wcale ciepłe, a wręcz przeciwnie – bardzo zimne. Im ich temperatura jest niższa, tym lepiej, bo w końcu o to chodzi. Lody – bo o nich przecież mowa – to najbardziej pożądana rzecz, gdy z nieba leje się żar.

Gdzie można kupić najlepsze lody w Szczecinie? Okazuje się, że takich miejsc jest coraz więcej. W centrum Szczecina istnieje co najmniej kilka lodziarni, a wśród nich prawdziwe oryginały, w których można spróbować lodów o najdziwniejszych smakach – zarówno bardziej tradycyjnych, czyli słodkich, jak i zupełnie niewyobrażalnych, gdzie podstawowym smakiem są słony i pikantny.

Czasy zwykłych lodów gałkowych, z automatu czy na patyku, o tradycyjnych smakach, czyli śmietankowych, waniliowych czy czekoladowych odchodzą powoli do lamusa. Klienci żądni nowych smaków coraz chętniej próbują lodów o smakach mięsnych lub rybnych – lody o smaku paprykarza, czyli tradycyjnej potrawy szczecińskiej, nie są już teraz niczym szczególnie dziwnym i pomimo dość specyficznego smaku zyskują coraz większe grono zwolenników.

Lodziarnie w Szczecinie coraz częściej też stosują naturalne składniki, dodatki i barwniki. Wszelkie dodatki z literą E w symbolu, są raczej niemile widziane – nie tylko przez klientów, ale także przez samych właścicieli, którzy cenią sobie naturalny smak i tradycyjną recepturę.

[Głosów: 1   Average: 4/5]

6 comments on “Gdzie w Szczecinie można iść i zjeść dobre lody

  1. Jedliście już lody o smaku paprykarza? Ostatnio głośno o nich w mediach, ale jakoś nie mam odwagi żeby ich spróbować… Może jak poczytam kilka opinii to się przełamię 🙂

  2. Mieszkałam kiedyś w Szczecinie i najlepsze lody mieli zawsze w alei fontann, w piwnicy. Nie pamiętam jak się nazywała ta lodziarnia, ale tam zawsze były kolejki. A lody były przepyszne! Czy ten lokal jeszcze istnieje?

    • Mówisz o Castellari w piwniczce? Niedawno jeszcze istnialo i mialo się całkiem nieźle. Kolejki wprawdzie nie było, ale to może kwestia pogody i tego, że w okolicy otworzyło się kilka fajnych lodziarni

      • Nie spodziewaj się zbyt wiele. Ostatnio lody w Castellari bardzo się popsuły. Akurat nie jadłam na JP2, ale na Jasnych Błoniach. Były po prostu niedobre. Nie wiem co się stało…

  3. Słyszałem że jakaś lodziarnia w Szczecinie miala w swojej ofercie specjalne lody dla psów. Czy pamiętacie, gdzie można było takie kupić? Czy są one nadal w sprzedaży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *