Trawniki

Trawnik z rolki – Szczecin. Robić samemu, czy wybrać firmę ?

Dowiedz się więcej na temat zakładania trawnika, czy też wykorzystania trawnika z rolki

Pomimo tego, iż trawniki z rolki nie zaliczają się do tanich rozwiązań, to jednak jeżeli chodzi o zakładanie trawników cieszą się one sporym zainteresowaniem i stają się wręcz alternatywą dla siewnej metody, która nie zawsze może zostać zastosowana z oczywistych do tego powodów.

Na samym początku warto dodać, iż najlepszym okresem by zakładać trawniki z rolki jest przełom września i października, wtedy to bowiem panuje najbardziej korzystna temperatura (niska) oraz mowa tutaj także o częstych opadach deszczu, jakie mają wpływ na ukorzenianie się traw. Nie oznacza to jednak, iż w innym okresie nie możemy zdecydować się na zakładanie trawnika, w końcu bądź co bądź darń jest nie tylko odporna na przymrozki ale również nie przeszkadzają jej wysokie temperatury latem.

Jak przygotować się do położenia trawnika z rolki?

trawnik przed domemBez względu na rodzaj trawnika, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o oczyszczenie samego podłoża, przygotowanie go do położenia trawnika z rolki poprzez usunięcie wszystkich korzeni, względnie kamieni a także co zrozumiałe chwastów typowo wieloletnich.

Warto tutaj uwzględnić, iż najlepsze warunki do tego by trawa rosła stwarza gleba lekko kwaśna której pH waha się od 5,5-6,5 co za tym idzie, charakteryzuje się ona odpowiednią lekkością i próchnicą. W sytuacji gdy nasza gleba jest zbyt kwaśna, należy ją posypać najpierw glebą lub wapnem, a w przypadku kiedy mowa o zbyt dużej ilości gliny, dodać piasku. Przy nieurodzajnej glebie najlepiej najpierw położyć niewielką warstwę około 10 cm żyznej gleby, a około trzy tygodnie przez siewem zastosować nawóz do trawników lub typowo wieloskładnikowy. Na sam koniec zadbajmy o wyrównanie jej z zastosowanie łatwy drewnianej oraz najzwyczajniej w świecie zwałować.

Niech ułożenie trawnika z rolki będzie zadaniem, do jakiego podejdziemy w odpowiedni sposób

Najlepszym sposobem na położenie trawnika z rolki, jest jego położenie w całości niemal natychmiast gdy znajdzie się on w naszym posiadaniu, w innym przypadku jego poszczególne elementy mogą ulegnąć uszkodzeniu. Zawsze układamy dan jedną przy drugiej, wszystkie ich źdźbła mają być bezpośrednio skierowane w jedną jasno określoną do tego stronę, co pozwoli na uzyskanie jednolitego efektu. Na sam koniec należy dociskać dan chociażby z wykorzystaniem do tego celu samych grabi, pozwoli to uniknąć pojawieniu się pęcherzy powietrza, można również przyciąć same brzegi trawnika aby mieć wpływ na jego kształt. W ten sposób ułożony trawnik należy wałować i zadbać o odpowiednie jego podlewanie, do momentu aż całkowicie przesiąknie on wodą.

Kiedy można użytkować trawnik z rolki, a więc po nim najzwyczajniej w świecie chodzić?

Pewnie, że trawnik z rolki nadaje się do użytkowania niemal od momentu jego położenia, zaleca się jednak odczekanie kilku dni, chodzi tutaj o ewentualnego jego ukorzenienie i nie uszkodzenie go początkowym etapie jego adaptacji.

Ile kosztuje trawnik z rolki oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego ewentualnym zakupie?

Ile kosztuje trawnik z rolki? Mianowicie jego cena uzależniona jest przede wszystkim od wielkości trawnika, także od ukształtowania terenu, również jakości samego trawnika z rolki, tutaj największą uwagę należy zwrócić na samą darń. Najlepiej sprawdza się zielona, która nie posiada chwastów oraz ma białe oraz gęste korzenie. Nie powinna również odchodzić od niej ziemia oraz posiadać niemal taki sam wymiar, koszt takiej rolki trawy waha się w granicach 20-40 zł za m2.

[Głosów: 4   Average: 4.8/5]

2 comments on “Trawnik z rolki – Szczecin. Robić samemu, czy wybrać firmę ?

  1. Na wiosnę kończę budowę domu w Wołczkowie. Zastanawiam się nad tym, czy siać trawnik, czy może kupić z rolki. Chciałbym mieć jak najszybciej zrobiony ogród i chyba będę potrzebował pomocy w tym zakresie. Czy wasza firma zajmuje się też ogrodami ?

  2. Trawa z rolki to podstawa dla każdego, kto chce mieć szybko piękny trawnik. W prawdzie to nie jest najtańsze rozwiązanie, ale profesjonalne. Taki trawnik, to będzie prawdziwy trawnik, a nie łąka. Trawa z rolki Szczecin i okolice – polecamy nasze usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *