Kasa fiskalna

Gdzie w Szczecinie kupić kasę fiskalną ?

Kasa fiskalna to dla prawie każdego przedsiębiorcy zupełnie zbędne urządzenie utrudniające wykonywanie codziennych prac. Niestety jest to sprzęt jaki musi być na wyposażeniu wielu firm – przychodzi taki moment, że chcemy, czy nie chcemy musimy kupić kasę fiskalną. To z pozoru proste zadanie wcale nie jest takie łatwe w realizacji. Jeśli ktoś myśli, że wystarczy w porównywarkach cen wybrać najtańszą ofertę, to jest w błędzie.
Kasa fiskalna nie jest zwykłym urządzeniem AGD. Tym co jest w niej najistotniejsze oprócz funkcjonalności,  jest niezawodność. Firma, w której uszkodzi się kasa fiskalna nie może prowadzić sprzedaży do czasu jej naprawy. Może się okazać, że dzień przerwy przyniesie całkiem spore straty. Jak już na wstępie widać nie opłaca się oszczędzać na cenie tego sprzętu.
Jaką zatem wybrać kasę fiskalną i gdzie ją kupić w Szczecinie ?
kasa fiskalna posnetNajpierw należy ustalić minimalne wymagania jakie musi ona spełniać.

Można w tym celu wysłać zapytania do kilku firm z opisem prowadzonej działalności. Następnie na tej podstawie można już poznać konkretnych producentów oraz konkretne egzemplarze i dzięki temu przejrzeć recenzje jakie są w internecie. Z reguły jest tak, że mniej znane kasy fiskalne są bardzo tanie i nie mają najlepszych opinii, a te będące na rynku od kilkunastu lat są o kilkaset złotych droższe i posiadają całkiem spore ilości pozytywnych komentarzy. Należy w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że ceny sugerowane w internecie przez producentów mają całkiem sporą marżę. Okazuje się zatem, że początkowa, wyższa cena na lepszą kasę fiskalną może być podczas negocjacji całkiem sporo obniżona. Im więcej ofert zostanie zebranych na wcześniej opisywanym etapie, tym lepszą cenę będzie można uzyskać.
Dla przykładu w lipcu 2016 roku wysłałem zapytanie do około 10 firm. Analizując odpowiedzi wybrałem konkretny model kasy z ceną 1299 zł netto. Następnie dalsze poszukiwania pozwoliły ustalić, że można ją nabyć o 150 zł taniej. Ogólnopolska firma PSI mająca oddział w Szczecinie bez problemu zaproponowała sama taki rabat. Tego samego dnia, po rozmowie telefonicznej pojechałem do ich biura i po około dwóch godzinach wyszedłem z kasą oraz wszelkimi formalnościami jakie należy przy tej okazji załatwić.
Dla osób zainteresowanych podaję numer kontaktowy : 603 119 005. Myślę, że warto ich spytać i sprawdzić czy w dalszym ciągu mają dobre ceny na kasy fiskalne.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *