Budowa – produkcja tanich domów pasywnych

Ekologia i ekonomia to w ostatnich czasach bardzo popularne pojęcia, zwłaszcza w sferze oszczędzania energii. Wielu z nas stara się być “eko” w wielu dziedzinach życia. Używamy ekologicznych produktów, segregujemy odpady, stosujemy energooszczędny sprzęt, a także budujemy domy z naciskiem na oszczędzanie energii – nie tylko dla własnej wygody i zdrowia, ale także żeby oszczędzić na rachunkach.

Popularnym rozwiązaniem w branży budowlanej są tzw. domy pasywne, które wykorzystują naturalną energię słoneczną, w celu wyeliminowania mniej opłacalnych i mniej ekologicznych rozwiązań. Krótko mówiąc – są w pewnym stopniu samowystarczalne.

Polecamy – Domy prefabrykowane

Technologia domów pasywnych przejawia się na poprawie parametrów istniejących systemów i wykorzystaniu energii słonecznej w sposób bierny, czyli pasywny, zamiast aktywnych rozwiązań instalacyjnych, m.in. takie budynki są dogrzewane powietrzem wentylacyjnym, zamiast za pomocą tradycyjnych systemów grzewczych.

Pomimo nieco większych kosztów niż przy budowie domów tradycyjnych, technologia domów pasywnych jest także coraz częściej stosowana w Polsce. Poniesione koszty zwracają się bowiem bardzo szybko m.in. w postaci niższych opłat za ogrzewanie.

Nasza firma, jako jedna z pierwszych oferuje swoje usługi w zakresie wdrażania tego rozwiązania w Szczecinie. Oferujemy zarówno gotowe projekty jak i takie, które są przygotowane indywidualnie dla potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Podobne zapytania:

Kto w Szczecinie tanio i dobrze stawia domy pasywne w technologii szkieletowej.
Jaką firmę budowlaną polecacie od stawiania domów pasywnych.
Gdzie i czy w Szczecinie produkują prawdziwe domy pasywne bez centralnego ogrzewania.
Czy ktoś w Szczecinie stawia domy energooszczędne ogrzewane przez słońce.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

5 comments on “Budowa – produkcja tanich domów pasywnych

  1. Ile kosztuje budowa takiego domu? Czy dużo przekracza budowę domu tradycyjnego? Jak to później wygląda w oszczędności? Szybko zwraca się taka inwestycja? Niedawno kupiliśmy z żoną działkę w Mierzynie i teraz jesteśmy na etapie wymyślania sobie domu, więc wszelkie pożyteczne wskazówki mile widziane 🙂

  2. Jaką firmę w Szczecinie polecicie do budowy takiego domu. Siostra mieszka w czymś takim od 3 lat i bardzo sobie chwali, tylko że ona mieszka w Niemczech, a przecież nie będę ściągał architektów i budowlańców aż stamtąd 😀 Znacie coś godnego uwagi gdzieś w okolicy?

  3. Czy domy pasywne dobrze spełniają swoją rolę w naszym klimacie? Widziałem takie budynki m.in. w Anglii, ale tam panuje bardziej umiarkowany klimat, zima i lato są łagodniejsze, a u nas rozpiętość temperatur na przestrzeni roku jest dość duża. Czy ktoś mieszka w takim domu i może coś powiedzieć na ten temat, ewentualnie zna kogoś, kto mógłby wiarygodnie to ocenić?

  4. Jaki jest koszt budowy domu pasywnego i czy są one droższe czy tańsze od domów wykonanych w tradycyjnej technologii? Po drugie to interesuje mnie rzeczywisty koszt ogrzewania co miesiąc jak przyjdzie zima 20 stopni mrozu bo wszystko fajnie jak nie jest tak zimno. Co to dokładnie są te domy inteligentne i czy w Polsce są już firmy które naprawdę potrafią je stawiać?

  5. Czy gdzieś w Szczecinie stoją takie domy? Zastanawiam się czy różnią się jakoś wyglądem od tradycyjnych budynków. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda z zewnątrz i czy w ogóle takie rzeczy istnieją naprawdę, a nie tylko w katalogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *