Dietetyk – jak zadbać o zdrowie i swoją sylwetkę?

Czas zadbać o siebie i swoje zdrowie. Dieta to nie tylko odchudzanie i zrzucanie zbędnych kilogramów, to przede wszystkim prawidłowy sposób odżywiania się.  Istnieje wiele diet, chociażby dla cukrzyków, nadciśnieniowców, wegetarian czy osób uprawiających sport wyczynowo. Każda dieta jest tak ułożona, by dzięki niej uzyskać pożądany efekt, np. utrzymanie właściwego poziomu cukru we krwi, utrata zbędnych kilogramów, przyrost masy mięśniowej czy poprawa samopoczucia i zdrowia. Dieta, powinna być odpowiednio zbilansowana, czyli powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu.

Osoby, które borykają się z wieloma schorzeniami przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety powinny skonsultować się z lekarzem. Każda dieta z uwagi na bezpieczeństwo dla naszego zdrowia powinna być skonsultowana z dietetykiem. Istnieją diety bardzo restrykcyjne, które w znaczny sposób ograniczają ilość spożywanych kalorii – takie diety będą bezpieczna dla zdrowia, jeżeli stosowane są przez ściśle określony czas i według określonych zasad danego programu dietetycznego. W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć, możemy wybrać dietę odtruwającą, oczyszczającą, pozwalającą zrzucić zbędne kilogramy przed latem – to trzeba pamiętać, że po powrocie do starego sposobu żywienia, niestety wystąpi efekt jojo.  Najrozsądniej jest  wdrożyć wybrany program żywieniowy na stałe i stosować go przez całe życie – dzięki takiemu działaniu zmienimy złe nawyki żywieniowe, poprawimy też kondycję, odporność i co najważniejsze zyskamy zdrowie.

Właściwie dobrana dieta, czyli taka, która została ułożona z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, to same plusy –  prócz utraty wagi, zaczniemy cieszyć się smukłą sylwetką, odzyskamy młodzieńczy wigor i energię. Razem ze zmianą odżywiania siłą rzeczy zmieniamy styl życia. Staniemy się bardziej aktywni, spędzamy więcej czasu na łonie natury, wybieramy coraz to nowsze sposoby aktywnego wypoczynku, niejednokrotne zaczynamy uprawiać sport, rezygnujemy z używek, pijemy więcej wody, czarną herbatę zamieniamy na  zieloną i herbatki owocowe. Efekty tych zmian mogą być naprawdę zaskakujące. Wrócą młodzieńcze siły, kondycja i apetyt na życie. Akceptacja i zadowolenie z nowego wyglądu niejednokrotnie ma przełożenie w życiu prywatnym i zawodowym. Zdrowy sposób żywienia to dłuższe i zdrowsze życie.

Poleć najlepszy gabinet dietetyczny w Szczecinie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

2 comments on “Dietetyk – jak zadbać o zdrowie i swoją sylwetkę?

  1. Czy diety są naprawdę skuteczne? Rozumiem, gdy ktoś przez całe życie odżywia się według ściśle określonych zaleceń, ale jeśli ktoś stosuje dietę, żeby zrzucić na wadze, to czy w rezultacie nie okaże się, że przyniesie to tej osobie więcej szkody niż pożytku i gdy przestanie stosować dietę to przytyje z powrotem ze zdwojoną siłą? Tak pytam, bo nigdy nie stosowałam żadnej diety. Raczej nie mam problemów z wagą, poza tym staram się uprawiać aktywny tryb życia.

  2. Badaliście sobie kiedyś poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, wody oraz wiek metaboliczny? Na czym polegają takie badania? I czy są one wiarygodne? Koleżanka kiedyś pokazała na facebooku wyniki takiego badania ale nie pytałam jej na czym to polega. Warto zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *