Fajne miejsca na próby dla zespołów rockowych w Szczecinie

Każdy szanujący się zespół muzyczny, niezależnie czy gra szeroko pojętego rocka, wykonuje chóralne pieśni, czy zabawia ludzi w rytmach disco polo, musi stale udoskonalać swój repertuar i rozwijać swój warsztat, aby piosenki wykonywane na koncertach brzmiały czysto i sprawiały przyjemność słuchaczom. Do tego niezbędne są odbywające się regularnie i możliwie często próby.

Do prób potrzebne jest jednak pomieszczenie, w którym można, nie przeszkadzając nikomu, szlifować swoje umiejętności i doprowadzać wykonanie swoich utworów do perfekcji.

Czym powinna charakteryzować się dobra sala do prób? Nie musi to być wcale duże pomieszczenie. Wszystko w zależności od potrzeb. Może mieć nawet zaledwie kilka metrów kwadratowych, aby pomieścić muzyków wraz z ich instrumentami. Ważna jest akustyka i dobre wytłumienie, aby przede wszystkim muzycy dobrze słyszeli siebie nawzajem i mogli się zgrać, ale niekoniecznie muszą być oni słyszalni na zewnątrz – żeby nie być uciążliwymi dla otoczenia. Próba zespołu to nie koncert i wielokrotne słuchanie powtarzanej po kilka razy piosenki nie każdemu musi się podobać. Dlatego najlepiej gdy jest to pomieszczenie znajdujące się z dala od mieszkań i miejsc, w których stale przebywają ludzie.

Dobra sala prób nie musi wcale wiązać się z dużymi kosztami, bo nie jest to lokal, który musi spełniać wysokie wymagania pod względem estetyki i parametrów technicznych. Dlatego wynajem pomieszczenia na próby, po rozłożeniu kosztów na wszystkich członków zespołu może okazać się naprawdę niewielkim wydatkiem przy maksymalnym zysku jakim są coraz ciekawsze występy na koncertach.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

8 comments on “Fajne miejsca na próby dla zespołów rockowych w Szczecinie

  1. Ile kosztuje wynajęcie sali prób raz w tygodniu na dwie godziny? Mamy zespół i przydałaby nam się taka miejscówka, bo teraz trochę hałasujemy u kumpla na działce, co nie do końca podoba się sąsiadom. Gramy death metal więc trochę się im nie dziwię 🙂

  2. Jesteśmy młodym zespołem grającym szanty. Pilnie szukamy jakiejś niedrogiej sali, w której moglibyśmy raz w tygodniu robić sobie próby przed koncertami. Nie mamy dużych wymagań – kawałek miejsca, w którym moglibyśmy trochę pośpiewać i nie przeszkadzać innym.

  3. Kiedyś wynajmowaliśmy salę na Kolumba, nawet nie było drogo, bo właściciel brał od nas kilkadziesiąt złotych. Ale to było 10-12 lat temu. Teraz szukamy znów jakiejś miejscówki, bo zaczęliśmy grać na nowo, ale tamtej sali już nie ma. Znacie jakieś miejsce w Szczecinie, które można byłoby wynająć na próby?

    • Popytajcie w miejscach, gdzie działają hurtownie, warsztaty itp. Zwykle są one położone daleko od skupisk ludzkich, popołudniami firmy są zamknięte, a jakiś mały lokal o niewysokim standardzie, który można wynająć po kosztach pewnie się tam znajdzie.

  4. Proponuje zapytać w Teatr letni na fałata 2, 3-4 lata temu był remont pomieszczeń. Zgodnie z założeniami są osobne pomieszczenia na potrzeby prób zespołów, z osobnym wejsciem (to z lewej strony).

  5. Hej! Gramy z kumplami death metal i szukamy jakiejś sali do prób na Niebuszewie. Znacie jakąś dobrą miejscówkę, którą moglibyście polecić? Z góry dzięki!

  6. Szukam sali prób dla amatorskiego zespołu teatralnego. Nie potrzebujemy ogromnej powierzchni, max 20 m2. Może wiecie gdzie można wynająć takie pomieszczenie blisko Dąbia?

  7. Gdzie w Szczecinie znajdziemy jakąś salę, w której poza próbami można byłoby robić mini koncerty dla znajomych? Chodzi o takie miejsce, gdzie oprócz zespołu zmieściłoby się kilka osób, które mogłyby oglądać próby. Jest w Szczecinie takie miejsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *