Gdzie wymienić opony na letnie lub zimowe?

Wiosna i jesień to pory roku, w których najczęściej zmieniamy rodzaj odzieży i… opony w samochodzie. Pomimo, że w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon z letnich na zimowe, zdecydowana większość kierowców – dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy dwa razy w roku odwiedza warsztat wulkanizacyjny w celu zmiany ogumienia.

Pomimo, iż jest ich w Szczecinie dość sporo, przy pierwszym śniegu lub pierwszym ociepleniu, w większości z nich tworzą się ogromne kolejki. Każdy z nas ma inne wymagania wobec zakładu wulkanizacyjnego. Jedni wolą warsztaty należące do dużych sieci, które często zlokalizowane są niedaleko centrów handlowych, gdzie podczas oczekiwania na wymianę kół możemy zrobić zakupy lub wypić kawę. Są też tacy, którym odpowiadają niewielkie warsztaty prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców.

Polecamy Zakład wulkanizacyjny PITSTOP
Adres: ul. Heyki 4
70-631 Szczecin
tel: 509625029
Warsztaty wulkanizacyjne zwykle zlokalizowane są pojedynczo, w bocznych ulicach w centrum oraz bardziej licznie przy głównych traktach w bardziej peryferyjnych częściach miasta, gdzie występują skupiska warsztatów zajmujących się naprawami samochodów.

Takimi “zagłębiami” motoryzacyjnymi są m.in. ulice Mieszka I i Kolumba oraz Struga i Pomorska w prawobrzeżnej części Szczecina. W tych porach roku warto również śledzić popularne portale oferujące zakupy grupowe, gdzie swoje oferty zamieszcza wiele szczecińskich firm – często może się okazać, że blisko domu i w dowolnym czasie wymienimy opony za połowę ceny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Gdzie wymienić opony na letnie lub zimowe?

  1. Gdzie są najniższe ceny wymiany opon w Szczecinie dla małych samochodów? Mam opelka corsę z 1998 roku i wiadomo, że to nie jest już zbyt wiele wart, a opony z zimowych na letnie czas już pomału zmieniać. Jaki zakład wulkanizacyjny polecacie oczywiście niech to będzie Szczecin bo nie ma sensu jeździc nie waidomo jak daleko żeby zaoszczędzić 5 zł. Szukam najtańszego wulkanizatora co szybko i bez kolejek zmienia oponki w samochodach.

  2. Czy wiecie gdzie najszybciej wymienię opony? Bez oczekiwania w kolejce i umawiania terminów? Dzwoniłem już w kilka miejsc i chcą mnie umówić z dwu-trzydniowym wyprzedzeniem. A ja po prostu chciałbym pojechać z kompletem opon w bagażniku i zrobić wymianę na poczekaniu. Jeśli macie namiary na jakiś dobry warsztat to poproszę.

  3. Jakiej firmy opony polecacie? Czas najwyższy zmienić zimówki na letnie, a jeszcze nie zaopatrzyłem się w nowe gumy, więc robię rozeznanie. Nasze polskie z Dębicy nie są wcale drogie… czy warto je kupić, czy lepiej coś droższego? A może w ogóle nie ma znaczenia jaka to marka? Nie znam się specjalnie na tym, więc poszukuję opinii na ten temat. Z góry dzięki za pomoc!

  4. Czy wiek opon ma znaczenie? Ostatnio widziałem na wyprzedaży opony z 2011 roku, cena niższa o 30-40% więc naprawdę okazja. Tylko zastanawiam się, czy rok produkcji ma jakieś znaczenie – bo przecież ten rocznik to jeszcze nie takie stare, ludzie mają opony o wiele dłużej i jeżdzą. Warto się zainteresować?

  5. Ile kosztuje przechowanie opon? Przeprowadzam się do nowego mieszkania, gdzie nie będę miała ani schowka, ani piwnicy. Nie mam gdzie przechować opon i mam przez to problem. Nie będę przecież trzymała ich w pokoju, ani na balkonie, którego rozmiar jest naprawdę nieduży, poza tym trzymam tam już rower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *