Montaż strojenie regulacja anten satelitarnych i telewizji naziemnej

Chociaż telewizja kablowa stała się już standardem i jest dostępna w większości miejsc w Szczecinie, zdarzają się jeszcze lokalizacje, do których nie dociera sygnał kablówki. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest antena do odbioru telewizji naziemnej lub zestaw do odbioru telewizji satelitarnej.

W ostatnim czasie swój renesans przeżywa telewizja naziemna. Do niedawna oferowała zaledwie kilka kanałów, a jej oferta była uboga i nieatrakcyjna. Obecnie, w czasach telewizji cyfrowej, oferta naziemnej telewizji stała się dużo bogatsza i w niczym nie ustępuje podstawowym pakietom telewizji kablowej. Dostępnych jest ponad 20 kanałów o różnej tematyce, w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Do odbioru potrzebny jest telewizor z odpowiednim tunerem lub odrębny tuner oraz antena, którą najlepiej zamontować na maszcie znajdującym się na dachu.

W przypadku telewizji satelitarnej, potrzebny jest odpowiedni tuner oraz antena skierowana dokładnie w ściśle określonym kierunku. Zarówno do montażu telewizji naziemnej jak i satelitarnej zalecany jest profesjonalny montaż zlecony u specjalisty.

W Szczecinie zajmują się tym różne firmy – zarówno jednoosobowe jak i większe, posiadające większy zakres usług, łącznie z profesjonalnymi instalacjami różnego rodzaju. Warto zlecić taką usługę wykwalifikowanemu podmiotowi, żeby później cieszyć się idealnym odbiorem ulubionych stacji telewizyjnych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Montaż strojenie regulacja anten satelitarnych i telewizji naziemnej

  1. Mieszkam na Turzynie i mam problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. Powinienem mieć ponad 20 kanałów, a mam tylko 15. Nie odbieram m.in. TVP Historia i TVP Rozrywka. Co zrobić, żeby odbierać wszystkie kanały? Maszt? Większa antena? Wzmacniacz?

  2. Znacie jakiegoś dobrego fachowca od montażu anten w Szczecinie? Kupiłem zestaw Cyfrowego Polsatu, ale nie zamawiałem żadnego montażu, bo oni mają bardzo drogich monterów. Możecie kogoś polecić? Z góry dzięki!

  3. Gdzie w Szczecinie kupię jakiś dobry i niedrogi tuner DVB-T? Mam stary telewizor bez możliwości odbioru cyfrowej tv naziemnej, przeprowadziłem się w miejsce, w którym nie ma kablówki i szukam jakiegoś prostego rozwiązania. Z góry dzięki za pomoc! 🙂

  4. Mieszkam w 3-pitrowym budynku ze spadzistym dachem na Niebuszewie. Antena może być zamontowana tylko na kominie. Czy znacie jakiegoś montera anten z uprawnieniami do pracy na wysokości? Chodzi mi o zwykłą antenę do odbioru telewizji naziemnej.

  5. Gdzie można w Szczecinie kupić porządną antenę na dach do odbioru telewizji cyfrowej? Mam jakąś starą antenę, ale są z nią problemy. Kanały uciekają, pojawiają się piksele, są wieczne zakłócenia. Nie da się tego oglądać. Znajomy powiedział mi że potrzebuję lepszej anteny. Znacie jakiś dobry sklep, w którym doradzą mi coś dobrego? Thx 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *