Najlepsza sala na wesele w niskiej cenie

Ślub jak i wesele to wielkie wydarzenie, które wiąże się z wieloma ważnymi wyborami.  Nowożeńcy muszą podjąć decyzję związaną z wyborem odpowiedniej sali na urządzenie idealnego wesela.  W ciągu ostatnich kilku lat, liczba sal weselnych wzrosła parokrotnie. Zdarza się, że pośród licznych ofert trudno dokonać wyboru, która sala jest tą najpiękniejszą i będzie spełniała wszystkie oczekiwania Młodej Pary. Mimo mnogości sal weselnych, istotną sprawą jest rezerwacja terminu w wybranej sali – należy zrobić to odpowiednio wcześnie, by potem nie okazało się, że wymarzony lokal jest już zajęty. Co jest istotne przy wyborze sali weselnej? Jakimi kryteriami kierować się w poszukiwaniach? Takich elementów składowych jest wiele, dlatego postaramy się  przybliżyć Państwu najważniejsze, by wybór doskonałej sali weselnej był jak najprostszy.

Idealna sala weselna – czyli jaka?

Jest wiele czynników, które decydują o tym, która sala weselna jest odpowiednia dla Państwa potrzeb. Należy uwagę zwrócić  między innymi na wielkość sali a ilość zaproszonych gości, koszt wynajęcia, wygląd sali weselnej jak i jej lokalizacja, menu, obsługa oraz czy potrzebne jest zaplecze noclegowe dla gości. Trudno jest znaleźć salę, która będzie spełniała wszystkie Państwa wymagania, ale warto szukać lokalu, będącego blisko ideału, bo to ważny element udanego wesela.
Wielkość weselnej sali.

Pierwszą sprawą przy zamawianiu danej sali jest określenie ile osób będzie się bawiło na Państwa weselu. Na tak wczesnym etapie nie jest wymagana dokładna liczba uczestników – wystarczy określić przybliżoną liczbę gości. Bardziej chodzi o szacunek czy będzie to małe, kameralne  wesele na około 20-30 osób czy raczej chcecie Państwo zaprosić 200 gości. Warto pamiętać, iż lepsza jest sala ciut za mała, niż trochę za duża. Brzmi paradoksalnie?Ale tak jest, ponieważ w mniejszej sali parkiet zawsze będzie zapełniony tańczącymi gośćmi, a i wypełniona sala lepiej wygląda na zdjęciach jak i na pamiątkowym filmie z wesela. Oczywiście nie chodzi o zamawianie tak małej sali, że goście musieliby walczyć o miejsce na parkiecie czy przy stole. Mało efektownie wygląda również wynajęcie sali balowej mieszczącej dwustu gości – dla zaledwie trzydziestu osób. Wszelkie efekty świetlne, które kreują klimat zabawy weselnej, lepiej się prezentują w mniejszych przestrzeniach.
Koszty wynajęcia.

Przy wyborze sali weselnej istotną rolę odgrywają finanse. Gro przyszłych nowożeńców od  zasobności portfela uzależnia wynajęcie lub rezygnację z danej sali weselnej. Analizując koszty wynajęcia, powinni wziąć  Państwo pod uwagę nie tylko cenę tzw. talerza (cena od osoby), ale sprawdzić czy w podanej kwocie zagwarantowane są takie produkty i usługi jak: ciasta i słodycze, dekoracja sali i stołów (kwiaty, balony itp.). Czy lokal pobiera dodatkową opłatę za wniesienie własnego alkoholu (tzw. „korkowe”) oraz czy podana cena uwzględnia nielimitowaną ilość napojów takich jak soki owocowe i woda. Jaką kwotę należy wpłacić tytułem zaliczki. Jak wygląda sytuacja gdy liczba gości się zmniejszy. Czy za parking dla gości należy wnosić dodatkową  opłatę.

Po wnikliwej analizie powyższych kwestii i podliczeniu wydatków, zdecydują Państwo czy zaproponowana kwota mieści się w założonym wcześniej budżecie ślubnym.

Poczytaj także o innych usługach związanych z organizacją wesel i ślubów.

Bardzo tani fotograf weselny w Szczecinie
Wideofilmowanie ślubów i wesel w niskiej cenie
Profesjonalny dj do prowadzenia wesela w Szczecinie

Polecamy wesele na :

Statek Ładoga
ul. Jana z Kolna
71-603 Szczecin
tel. +48 91 434 57 00

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Najlepsza sala na wesele w niskiej cenie

  1. Planujemy z narzeczonym ślub na październik i szukamy jakiejś naprawdę fajnej i polecanej sali weselnej dla 50 60 maksymalnie 70 osób żeby było miło i kameralnie. Nie chcemy robić wielkiego spędu rodzinnego i chodzi o to żeby salę na wesele dobrać odpowiednio do liczby gości żeby nie tylko para młoda ale także wszyscy goście czuli się naprawdę dobrze i mieli przyjemność z przyjęcia weselnego.

  2. Szukam jakiejś porządnej sali na wesele – około 100 osób. Może to być restauracja, może być dom weselny, byleby nie była to świetlica na działkach. Zależy mi na fajnym miejscu, z dobrą opinią – niekoniecznie na prawobrzeżu. Z góry dzięki!

  3. Jaką salę w Szczecinie polecacie na małe wesele takie dla 30 osób najbliższej rodziny. Nie chcę robić wielkiego przyjęcia i szukam żeby kameralnie dla najbliższych zorganizować zabawę weselną nie drogo. Nie musi być najtaniej ale chodzi o to żeby było przytulnie i dobre jedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *