Polecane biuro projektowe w Szczecinie

Osoby, które podjęły decyzję o wybudowaniu wymarzonego domu, zwykle korzystają z usług biura projektowego.  Przed udaniem się do biura, przyszły Inwestor powinien być zorientowany co  wchodzi w zakres obowiązków architekta, a czego nie można od niego wymagać. Skąd mieć pewność, że projekt proponowany przez architekta jest unikatowy, a nie jedną z wielu kopii. Poniżej opisujemy czym dokładnie zajmuje się architekt i na czym polega jego praca.

Wybór pracowni projektowej nie powinien być przypadkowy, dlatego warto popytać wśród znajomych o doświadczonego i sprawdzonego architekta. Specjalista którego zatrudnimy, rozpoczyna pracę składającą się z kilku etapów. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie autorskiego projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb Inwestora.

Sprawdź – Gotowe domy na podstawie projektu

1. Koncepcja architektoniczna.

Architekt rozpoczyna swoją pracę od obejrzenia działki (na której ma zostać zbudowany dom) lub budynku, który ma zostać przebudowany. Następnie wykonuje wstępny projekt, pokazujący    optymalne możliwości adaptacji działki lub modernizacji istniejącego już budynku. Projekt powinien zawierać główne informacje techniczne wraz z wizualizacją budynku, rzutami i przekrojami. Architekt powinien oszacować budżet, program prac oraz określić przewidywany czas ich trwania.

2. Dokumentacja – gromadzenie wymaganych dokumentów.

W oparciu o dane z koncepcji architektonicznej, projektant sporządza Adaptację Projektu Typowego oraz przygotowuje projekty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.

3. Kluczowy projekt wykonawczy.

Architekt kompletuje również cały zespół specjalistów, którzy zajmą się budową na poszczególnych jej etapach – tym smym zapewnienia synchronizację ich prac. Czym jeszcze  zajmuje się projektant? Wykonuje specyfikacje oraz szkice, włączając przy tym wszystkie potrzebne specjalizacje – począwszy od inżyniera konstruktora, geodety przez hydraulików i elektryków, którzy często są  zatrudniani osobno przez Inwestora. W zakres obowiązków architekta wchodzi również nadzorowanie zgodności proponowanych rozwiązań z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
Oprócz prac na poszczególnych etapach, które zostały wyżej wymienione, architekt nadzoruje też postęp prac budowlanych, ocenia ich zgodność z projektem i w efekcie końcowym zatwierdza je. Odpowiada za wszelkie rozwiązania, które zostają wprowadzane. Biura projektoweb oferują  także  aranżacje wnętrz. Dbając o komfort i potrzeby Klienta, proponują sprawdzone, funkcjonalne a przy tym nowoczesne rozwiązania techniczne. Architekt do każdego zleconego projektu podchodzi indywidualnie i z dużym zaangażowaniem, by efekt końcowy w pełni satysfakcjonował Inwestora. Siłą rzeczy, by konkurować na rynku projektanci stale rozwijają swoje umiejętności przez poszerzanie wiedzy oraz doskonalenie warsztatu zawodowego. Warto zdecydować się na profesjonalną pomoc doświadczonego biura projektowego, ponieważ budowa domu czy też jego  modernizacja jest sprawą bardzo kosztowną, a efekty przedsięwzięcia będą towarzyszyć przez długie, długie lata.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

11 comments on “Polecane biuro projektowe w Szczecinie

  1. Znacie jakiegoś dobrego architekta, który pomoże mi zaprojektować kuchnię z salonem? Do wyburzenia jest jedna ściana i chociaż nie jest to ściana nośna, wolałbym skonsultować to z profesjonalistą. Tym bardziej, że jest to stara kamienica i każda ingerencja powinna być dokładnie przemyślana.

  2. Pilnie potrzebuję architekta! Planuję zmiany w mieszkaniu, w tym wyburzanie ścian i niestety nie mogę działać samodzielnie, żeby nie naruszyć nic ważnego w kamienicy. Poza tym muszę mieć zgodę zarządcy, a oni wymagają opinii architekta i ogólnego projektu planowanych zmian. Możecie kogoś polecić?

  3. Ja mogę polecić Panią Anettę Kazimierską z 2t-studio, która zaprojektowała i nadzorowała projekt mojego mieszkania. Oprócz tego, że dbała o to, żeby wszystko było dobrze wykonane to chyba najważniejsze, że to my decydowaliśmy o każdym szczególe a nie tylko wybraliśmy projekt z kilku już gotowych.

  4. Poszukuję biura projektowego, które byłoby w stanie zaprojektować mi dom jednorodzinny na działce budowlanej w Mierzynie. Dom powinien być piętrowy, z dużym salonem na dole i 3 sypialniami na piętrze. Więcej szczegółów przy indywidualnej rozmowie. Zależy mi na porządnej i sprawdzonej firmie.

  5. Znacie jakiegoś dobrego architekta, który będzie w stanie wykonać mi projekt kuchni z jadalnią? Chodzi o wyburzanie ścian, więc tutaj potrzeba fachowca, który powie, co można ruszyć, a co ma zostać tak jak jest. To jest stara przedwojenna kamienica na Niebuszewie.

  6. Czy przestawianie ściany w mieszkaniu wymaga projektu architektonicznego? Nie jest to ściana nośna, tylko ceglana ściana działowa pomiędzy kuchnią i pokojem. Chcę zrobić salon połączony z kuchnią i mam zamiar zrobić to zgodnie ze sztuką budowlaną. Jakieś sugestie?

  7. Zawsze wskazane jest żeby wykonać projekt. Czy roboty wymagają pozwolenia na budowę lub zgłoszenia – to mogę ocenić po rozmowie lub wizycie na miejscu. Spotkanie jest bezpłatne. Zapraszam. AK Architekt Anna Kiriakou

  8. Trafić na dobrego architekta wnętrz nie jest łatwo, sama miałam kontakt z kilkoma i ostatecznie wybrałam Lux Interiors (luxinteriors.com.pl). Przedstawili mi zdecydowanie najciekawszą wizualizację mojej restauracji. Całość prac udało się przeprowadzić sprawnie, nie było problemów żeby przełożyć to co na kartce z projektem na realną rzeczywistość budowlaną.

  9. Szczerze polecam Pana Mikołaja Granat, który bardzo szybko i sprawnie zrobił projekt naszego domu. Zajął się wszystkim od urzędów po konstruktora, elektryka itp.

  10. Ja korzystałam z usług arch. Ewy Fijołek. Projektowała nam dom potem z uwagi na to ,że byliśmy zadowoleni zdecydowaliśmy się dodatkowo na projekt wnętrz. Bardzo dobry fachowiec, ma świetne pomysły i terminowa. Dostaliśmy namiar od znajomych. Na początku przyjmowała nas w Stargardzie potem w Szczecinie. Projekt zrealizowany w 2 miesiące. Jeszcze raz polecam architekt Ewę Fijołek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *