Polecany zakład krawiecki w Szczecinie

Wybierając się do sklepu z odzieżą, najczęściej udaje nam się znaleźć ubranie w takim rozmiarze, który nie wymaga poprawek, ani żadnej ingerencji w długość lub szerokość. Po prostu odzież szyta jest w dość różnorodny sposób, uwzględniający różne sylwetki. Jednak czasem zdarza się, że po zakupie ubrania musimy skorzystać z pomocy krawcowej, która dokona drobnych poprawek niezbędnych do tego, aby ubiór prezentował się idealnie.

Przeróbki krawieckie najczęściej są potrzebne przy eleganckich i jednocześnie dość skomplikowanych kreacjach jak suknie wieczorowe, wyjściowe garnitury i inne ubrania, które muszą na nas idealnie leżeć. Czasem wymaga to drobnego podszycia, podwinięcia, a czasem zwężenia lub skrócenia, co jest już bardziej pracochłonne i wymaga przymiarek.

Czy w Szczecinie można znaleźć jeszcze krawca lub krawcową z prawdziwego zdarzenia? Wbrew pozorom okazuje się, że tak. Przedstawicieli tego, wydawałoby się, ginącego zawodu, jest naprawdę wielu. Nie zawsze zajmują się tym na co dzień, pracują w różnych zawodach, a krawiectwo traktują jako pasję i dodatkowe zajęcie wykonywane w zaciszu własnego mieszkania, w niewielkich domowych pracowniach. Czasy zakładów usługowych mieszczących się na parterach kamienic, raczej odchodzą w zapomnienie. Są one coraz większą rzadkością.

Krawiectwo stało się zawodem na zamówienie. Klienci umawiają się drogą telefoniczną lub internetową, przychodzą na przymiarkę, zlecają usługę i odbierają ją w umówionym terminie. I chociaż z usług krawieckich korzystamy coraz rzadziej, okazuje się, że wciąż są one bardzo potrzebne, podobnie jak wiele innych usług.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Polecany zakład krawiecki w Szczecinie

  1. Szukam właśnie jakiejś dobrej krawcowej, która zwęzi mi spodnie od garnituru. Trochę straciłem w pasie i potrzeba drobnej korekty, żeby spodnie dobrze na mnie leżały. Wiecie gdzie znajdę jakiś dobry zakład? Tym punktom usługowym w centrach handlowych jakoś specjalnie nie wierzę

  2. Potrzebuję trochę przerobić sukienkę, ale nie mam bladego pojęcia o szyciu. Znacie kogoś w Szczecinie, kto mógłby to zrobić według mojego pomysłu? Z góry dziękuję 🙂

  3. Czy istnieją w Szczecinie jeszcze jakieś dobre zakłady krawieckie, w których można uszyć coś na miarę? Nie mówię o przeróbkach czy dopasowaniu istniejącego ubrania, ale o stworzeniu czegoś od podstaw. Możecie kogoś polecić?

  4. Poszukuję krawcowej, która podjęłaby się uszycia mi sukienki na ślub. To jest ślub cywilny, więc nie ma mowy o bieli, tiulach i welonie. Chodzi mi o ładną suknię, która będzie oryginalna i niepowtarzalna. Mam w głowie trochę pomysłów, które mogą okazać się pomocne.

  5. Jakieś namiary na zakład krawiecki, w którym wymienię zamek błyskawiczny w kurtce? Pamiętam że był kiedyś taki w Carrefourze na Turzynie, ale dawno tam nie byłem, a podobno trwa tam remont i trochę tam poprzestawiali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *