Tani i dobry serwis klimatyzacji w Szczecinie. Odgrzybianie klimatyzacji. Napełnianie klimatyzacji.

Zdecydowana większość samochodów jeżdżących po polskich drogach, zaopatrzona jest w systemy klimatyzacji – zarówno te najprostsze, jak i te bardziej zaawansowane – z precyzyjną regulacją temperatury. Posiadanie klimatyzacji w samochodzie z pewnością poprawia komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni, gdy otwarcie okna wcale nie poprawia sytuacji. Jednak żeby w pełni móc korzystać z tego udogodnienia – z korzyścią dla jego sprawności i dla naszego zdrowia, należy odpowiednio o nie dbać i regularnie poddawać klimatyzację czynnościom konserwacyjnym.

Dlaczego robić odgrzybianie klimatyzacji

Niezmiernie ważnie jest ozonowanie i odgrzybianie klimatyzacji, czyli oczyszczanie jej z tego, co nagromadziło się w jej wnętrzu. Z biegiem czasu, w systemie rozwijają się różne bakterie oraz grzyby, które wywiewane na zewnątrz trafiają bezpośrednio do naszego układu oddechowego. Może to w późniejszym czasie skutkować problemami zdrowotnymi, a wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Usługa nie jest droga i czasochłonna, a lepiej regularnie pozbywać się intruzów z klimatyzacji niż później mieć kłopoty ze zdrowiem.

Przegląd klimatyzacji w samochodzie

Każda klimatyzacja wymaga również okresowego przeglądu i uzupełnienia odpowiedniego czynnika chłodniczego, który zapewnia nam przyjemny chłód w gorące dni. Dbając regularnie o system klimatyzacji w samochodzie, nie tylko zapewniamy sobie komfort jazdy, dbamy o zdrowie własne i pasażerów. Obniżamy sobie także niemałe koszty eksploatacji naszego samochodu, co dla wielu z pewnością nie jest bez znaczenia.

klimatyzatorBardzo podobnie sytuacja ma się z wszelkimi stacjonarnymi klimatyzatorami. Bez różnicy, czy jest to duży system, czy tylko przenośny klimatyzator, każde z tych urządzeń wymaga okresowych przeglądów. W tych przypadkach można mieć nie tylko do czynienia z zagrzybieniem układu chłodzenia, ale przede wszystkim z zabrudzeniem filtrów. Brak przeprowadzania serwisu prawie na pewno będzie skutkował uszkodzeniem któregoś z podzespołów. Naprawy w takich przypadkach nie są tanie i często nawet nieopłacalne.

Powstaje zatem pytanie do dyskusji : Kto w Szczecinie naprawia klimatyzację ? Kto robi w Szczecinie serwis klimatyzacji ? Kto przeprowadzi odgrzybianie klimatyzacji w Szczecinie ?

Zachęcamy Was do brania udziału w dyskusji. Dzięki wszystkim wypowiedziom mieszkańcy Szczecina będą mogli znaleźć najlepszą firmę sprzedającą oraz serwisującą klimatyzacje na naszym terenie. Opisujcie jakie macie doświadczenia z przedsiębiorstwami, jakie klimatyzacje posiadacie i tym podobne sprawy.

[Głosów: 2   Average: 5/5]

5 comments on “Tani i dobry serwis klimatyzacji w Szczecinie. Odgrzybianie klimatyzacji. Napełnianie klimatyzacji.

  1. Jak poznać, że klimatyzacja w samochodzie wymaga nabicia? Czy to, że nie chłodzi tak jak kiedyś to oznaka, że skończył się czynnik chłodzący, czy może to jakaś awaria? Nie znam się na klimatyzacji, tylko jej używam… 🙂

  2. Jak często powinno się sprawdzać klimatyzację i robić jej konserwację, nabijanie itp.? Nie miałam wcześniej samochodu z klimą, więc się w ogóle na tym nie znam. Czy warto korzystać z ofert na Grouponie?

  3. Polecicie jakiś dobry warsztat samochodowy w Szczecinie, w którym robią serwis klimatyzacji? Ostatnio byłem w jednym na Jagiellońskiej ale nie jestem za bardzo zadowolony. Może dlatego tak słabo robili, bo to była oferta z groupona za pół ceny?

  4. Cóż – mamy e tym roku gorący czerwiec a ja mam problem z moim klimatyzatorem przenośnym. Znacie może jakąś firmę co go naprawi ? Jakoś słabo chłodzi. Może nie opłaca się go reperować ? Bardzo proszę o odpowiedzi.

  5. Pierwsze wiosenne, ciepłe dni, włączyłem klimatyzację w samochodzie i okazało się, że trochę śmierdzi. Jak się nie mylę konieczne jest odgrzybianie klimatyzacji. Kogo polecicie w Szczecinie co dobrze i tanio wykona taką usługę? Rozumiem, że wystarczy tylko ozonowanie klimatyzacji bez jakiś większych rozkręcań pojazdu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *