Tani i dobry serwis klimatyzacji w Szczecinie

Zdecydowana większość samochodów jeżdżących po polskich drogach, zaopatrzona jest w systemy klimatyzacji – zarówno te najprostsze, jak i te bardziej zaawansowane – z precyzyjną regulacją temperatury. Posiadanie klimatyzacji w samochodzie z pewnością poprawia komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni, gdy otwarcie okna wcale nie poprawia sytuacji. Jednak żeby w pełni móc korzystać z tego udogodnienia – z korzyścią dla jego sprawności i dla naszego zdrowia, należy odpowiednio o nie dbać i regularnie poddawać klimatyzację czynnościom konserwacyjnym.

Niezmiernie ważnie jest ozonowanie i odgrzybianie klimatyzacji, czyli oczyszczanie jej z tego, co nagromadziło się w jej wnętrzu. Z biegiem czasu, w systemie rozwijają się różne bakterie oraz grzyby, które wywiewane na zewnątrz trafiają bezpośrednio do naszego układu oddechowego. Może to w późniejszym czasie skutkować problemami zdrowotnymi, a wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Usługa nie jest droga i czasochłonna, a lepiej regularnie pozbywać się intruzów z klimatyzacji niż później mieć kłopoty ze zdrowiem.

Każda klimatyzacja wymaga również okresowego przeglądu i uzupełnienia odpowiedniego czynnika chłodniczego, który zapewnia nam przyjemny chłód w gorące dni. Dbając regularnie o system klimatyzacji w samochodzie, nie tylko zapewniamy sobie komfort jazdy, dbamy o zdrowie własne i pasażerów. Obniżamy sobie także niemałe koszty eksploatacji naszego samochodu, co dla wielu z pewnością nie jest bez znaczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 comments on “Tani i dobry serwis klimatyzacji w Szczecinie

  1. Jak poznać, że klimatyzacja w samochodzie wymaga nabicia? Czy to, że nie chłodzi tak jak kiedyś to oznaka, że skończył się czynnik chłodzący, czy może to jakaś awaria? Nie znam się na klimatyzacji, tylko jej używam… 🙂

  2. Jak często powinno się sprawdzać klimatyzację i robić jej konserwację, nabijanie itp.? Nie miałam wcześniej samochodu z klimą, więc się w ogóle na tym nie znam. Czy warto korzystać z ofert na Grouponie?

  3. Polecicie jakiś dobry warsztat samochodowy w Szczecinie, w którym robią serwis klimatyzacji? Ostatnio byłem w jednym na Jagiellońskiej ale nie jestem za bardzo zadowolony. Może dlatego tak słabo robili, bo to była oferta z groupona za pół ceny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *