Tani zakład produkujący ładne i nie drogie nagrobki w Szczecinie

Kiedyś nadejdzie taki dzień, w którym znajdziemy się w tym samym miejscu… czyli na cmentarzu. Każdego z nas to czeka i chociaż często mówimy, że nie interesuje nas jak będzie wyglądał nasz grób, w głębi duszy zależy nam na tym, żeby jednak wyglądał ładnie. Odzwierciedleniem tego są groby, które fundujemy naszym zmarłym bliskim – w zależności od tego, jak nieżyjąca osoba była nam bliska i zasobności portfela, zlecamy w zakładzie kamieniarskim budowę nagrobków z różnych materiałów. Popularnością cieszą się najróżniejsze materiały –  od najtańszego lastryko po drogie marmury i granity, często ozdobione pięknymi rzeźbami.

Zakład kamieniarski Szczecin

Jakie groby stawia się na szczecińskich cmentarzach? Zwykle są to klasyczne wzory – takie które możemy spotkać na większości cmentarzy. Zdarzają się jednak bardzo oryginalne zamówienia, wyróżniające się na tle innych.

Gdzie w Szczecinie można zamówić nagrobki? Gdzie znajduje się najwięcej zakładów kamieniarskich? Oczywiście jest ich najwięcej w rejonie cmentarzy – zarówno Cmentarza Centralnego, przy ulicy Ku Słońcu i w jej okolicach, ale także w pobliżu cmentarza w Dąbiu lub w Zdrojach. Tam znajduje się najwięcej firm zajmujących się kamieniarstwem w różnej formie, z użyciem różnych materiałów i realizujących rozmaite zamówienia.

Chcąc zamówić nagrobek, grobowiec lub nawet tylko renowację istniejącego grobu, ewentualnie inne usługi kamieniarskie, niekoniecznie związane z branżą cmentarną, można zgłosić się do jednego z tych zakładów, albo pozbierać opinie na temat firm świadczących tego rodzaju usługi.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

6 comments on “Tani zakład produkujący ładne i nie drogie nagrobki w Szczecinie

  1. Moim zdaniem najlepsze nagrobki to te najskromniejsze. Idąc przez cmentarz można znaleźć wiele przykładów totalnego kiczu – kolorowa Matka Boska blisko dawnej trzeciej bramy jest tego najjaskrawszym przykładem. Nawet w Argentynie i Wenezueli nie produkują takich koszmarków!

  2. Powinny istnieć jakieś ogólne wytyczne w kwestii wyglądu nagrobków. Niektóre to takie koszmarki, że nie można na nie patrzeć – kolorowe jarmarczne brzydactwa, które szpecą nasz piękny cmentarz

  3. Szukam firmy, która zrobi mi prosty, skromny i jednocześnie elegancki nagrobek. Chciałabym żeby moja Mama mogła spoczywać w pięknym miejscu, nie mającym nic wspólnego z kiczem. Kogo polecilibyście w Szczecinie?

  4. Chcę zrobić moim rodzicom piękny, ale skromny grób. Inny niż to co zwykle oferują zakłady kamieniarskie, ale nic “na bogato”. Po prostu żeby było ładnie i niekrzykliwie. Który zakład kamieniarski w Szczecinie najlepiej brać pod uwagę?

  5. Czy na grobach, gdzie dokonano pochówku urnowego, stawia się takie same pomniki jak na takich, gdzie pochowano ludzi w trumnach? Chodzi o wymiary, kształt, itp. Gdzie mogę zobaczyć jakieś przykłady, zdjęcia itp?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *