Reflektor do polerowania

Warsztat polerujący światła halogeny reflektory lampy samochodowe w Szczecinie

Dbanie o używane auta to nie tylko mycie i serwisowanie, ale także raz na jakiś czas polerowanie lakieru na karoserii oraz jeśli zaistnieje potrzeba polerowanie reflektorów. Jest wiele firm i warsztatów, które oferują wizualną regenerację i polerkę świateł samochodowych jednak nie wszystkie z nich naprawdę potrafią to robić. Jeśli lampy w Twoim aucie nie świecą już jak dawniej i nie dają jasnego światła to może być objawem zaśniedziałych kloszy. Obudowy świateł samochodowych po jakimś czasie stają się matowe i zaśniedziałe i trzeba je po prostu dać do polerowania żeby przywrócić im pierwotną przejrzystość.

Polerowanie reflektorów, regeneracja lamp – Szczecin

Myjnia parowa Czystko.pl – ul. Wernyhory 17 – tel. 502 866 337

Profesjonalne polerowanie reflektorów – sposób na matowe i porysowane lampy w samochodzie

Czy Twój samochód ma zmatowiałe i porysowane lampy? W takim przypadku warto pomyśleć o ich profesjonalnym polerowaniu. Wtedy nie tylko będą wyglądały lepiej, ale również zapewnią bezpieczniejszą jazdę!

Z czasem kierowca może zauważyć, że przednie lampy w jego samochodzie zaczynają świecić coraz to gorzej. To jednak nie zawsze wina żarówek. Często problemem jest gorsza kondycja kloszów reflektorów samochodowych, które zaczynają być coraz to bardziej matowe. W rezultacie lampy świecą coraz gorzej – snop światła rozchodzi się pod niewłaściwym kątem, co pogarsza widoczność.

Co jest przyczyną matowienia kloszów samochodowych? W jaki sposób można pozbyć się takiego efektu? Czy lepiej zrobić to samodzielnie, a może odwiedzić profesjonalny serwis?

Dlaczego klosze stają się matowe?
Do produkcji kloszów w samochodach stosuje się obecnie tworzywa sztuczne. Są to specjalne gatunki plastików, które cechują się wysoką przejrzystością, ale narażone są także na powstawanie różnych mikro uszkodzeń. Mowa wtedy o ich starzeniu.

Piasek, sól drogowa, promieniowanie UV, kwaśne deszcze czy też niskiej jakości żarówki mogą doprowadzić do zmatowienia kloszów. Niestety, przed takimi właśnie czynnikami nie można się całkowicie ochronić. W związku z tym z roku na rok klosze lamp mogą wyglądać coraz to gorzej. Problem ten dotyczy nawet aut 5-letnich!

Jest jednak sposób na to, aby pozbyć się uszkodzeń z plastikowych kloszów samochodowych. To profesjonalne polerowanie reflektorów.

Regeneracja matowych reflektorów samochodowych
Jeżeli reflektor samochodowy jest matowy, wówczas wcale nie trzeba wymieniać go na nowy model. Alternatywne, znacznie tańsze rozwiązanie to wykonanie jego regeneracji.

Specjalna regeneracja lamp samochodowych pozwoli na usunięcie mikro uszkodzeń na kloszach i przywróci im właściwą przejrzystość, a tym samym zwiększy właściwy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Polerowanie lamp samochodowych – krok po kroku:
• odpowiednie zabezpieczenie okolicy lamp – ochrona lakieru samochodowego przed zarysowaniem
• umycie lamp i odtłuszczenie ich – przygotowuje powierzchnię do wykonania polerowania
• wstępne zmatowienie lamp – w tym celu należy użyć drobny papier ścierny oraz wodę, należy rozpocząć od papieru z niską gradacją, a potem przejść do tego o wyższej
• polerowanie lamp samochodowych – można zrobić to z użyciem elektrycznej polerki oraz z zastosowaniem pasty lub mleczka polerskiego
• lakierowanie klosza – ma na celu zabezpieczenie powierzchni lampy przed dalszym uszkadzaniem i poprawia przejrzystość klosza

Prawidłowe przeprowadzenie regeneracji pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – klosz lampy uzyskuje pierwotną przejrzystość, a jakość oświetlenia jest wtedy znacznie lepsza. To wszystko bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków!

Regeneracja lamp samochodowych – samodzielnie czy w serwisie?
W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych preparatów przeznaczonych do samodzielnej regeneracji lamp samochodowych. Dostępne są także gotowe zestawy zawierające wszystkie potrzebne do tego kosmetyki i akcesoria.

Samodzielnie przeprowadzona regeneracja lamp samochodowych może przynieść bardzo dobre efekty, ale wymaga od nas czasu. Właśnie dlatego wielu kierowców decyduje się na zlecenie tej czynności profesjonalnym warsztatom samochodowym, które posiadają taką usługę w swojej ofercie. Wprawdzie zapłacimy za nią więcej, ale efekt może być także znacznie lepszy niż samodzielna polerka.

Reflektor Golf IV do polerowaniaPolerowanie elementów karoserii lub świateł w samochodzie to czynność wymagająca specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy i doświadczenia. Jeśli chcesz żeby lampy w Twoim aucie ponownie były idealnie czyste i przejrzyste to zleć polerkę mechaniczną. Znajdź dobry zakład lub warsztat samochodowy, który tego typu usługi oferuje na co dzień i nie eksperymentuj.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

One comment on “Warsztat polerujący światła halogeny reflektory lampy samochodowe w Szczecinie

1. Skorzystałam z ich usług i jestem bardzo zadowolona. Moje Renault Clio II dawno już straciło jasne światłą i jak przyszedł czas przeglądu to nie dostałam pozytywa u diagnosty 🙁 Pojechałam szybko do tego warsztatu i w godzinę zrobili mi polerką reflektorów za co zapłaciłam 100 zł i jeszcze tego samego dnia diagnosta podbił mi przegląd. Miła i fachowa obsługa i wygląda , że wiedza na czym polega polerka świateł samochodowych – Karolina Szczecin