155 milionów długu

W szczecińskich mieszkaniach komunalnych mieszka ponad 20 tysięcy rodzin. Nie wszyscy jednak regularnie płacą czynsz. Zadłużenie najemców wobec miasta osiągnęło już kwotę 155 milionów złotych… i wciąż rośnie.

Jeszcze na początku roku długi najemców wynosiły 149 milionów złotych, przez pół roku ta suma wzrosła o kolejne 6 milionów. Wydaje się mało prawdopodobne, że sytuacja ulegnie poprawie. Wielu najemców nie spłaca zarówno zaległych jak i bieżących należności, przez co zadłużenie wciąż się pogłębia i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni.

Za 155 milionów złotych można byłoby wyremontować wiele kamienic znajdujących się w zasobach komunalnych. Ich stan w wielu przypadkach jest katastrofalny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “155 milionów długu

  1. Najgorsze jest to że ci wszyscy dłużnicy czują się bezkarni i gwiżdżą na wszystko. Zasłaniają się małymi dziećmi, grupą inwalidzką itp. a tak naprawdę w większości przypadków jest to zwykła patologia. Żerują na naszych podatkach, biorą zasiłki i nie garną się do żadnej pracy, bo lepiej wypić tanie piwo niż uregulować długi.

  2. Dać ultimatum – prace społeczne jeśli nie chcą płacić. A jeśli nie chcą pracować – eksmisja. Naprawdę większość z tych zadłużonych mieszkań to patologia na zasiłkach, która w życiu nie pracowała. Zagonić do roboty i pokazać gdzie jest ich miejsce!

  3. Rozumiem że są ludzie, którzy są naprawdę w ciężkiej sytuacji – i takim powinno się pomagać. Ale jestem przeciwny utrzymywaniu patologii w takich mieszkaniach. Przecież wcale nie jest trudno odróżnić samotnej bezrobotnej matki, która ledwo wiąże koniec z końcem od zwykłych pijaków, którzy większość pieniędzy wydają na wódkę i celowo doprowadzają mieszkanie do ruiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *