6 firm chce zaprojektować nową trasę tramwajową

6 firm jest chętnych do zaprojektowania nowej linii tramwajowej na Gumieńcach, która połączy obecne torowisko z nową pętlą przy granicy z Mierzynem.

W Urzędzie Miasta otwarto oferty w przetargu na „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn (przy CH STER)” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

W ramach tej inwestycji ma powstać nowe torowisko tramwajowe wraz z pętlą tramwajowo-autobusową na ul. Ku Słońcu przy granicy z Mierzynem. Zmianie zostanie poddany także układ drogowy oraz infrastruktura towarzysząca m.in. powstaną nowe perony przystankowe, chodniki, ścieżki rowerowe. Nowe torowisko będzie przebiegać w pasie rozdziału na ul. Ku Słońcu, pętla powstanie na przeciwko Centrum Handlowego Ster. Dodatkowo przy pętli zaplanowano budowę parkingu rowerowego oraz budynku socjalno-kasowego.

Na opracowanie dokumentacji projektowej przyszły wykonawca będzie miał 17 miesięcy. Natomiast w ciągu 3 miesięcy jest zobowiązany przedstawić minimum trzy warianty zawierające nowy układ torowiska wraz z przyległymi jezdniami.

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2019-2020. Na budowę miasto zamierza wydać 31 milionów złotych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

One comment on “6 firm chce zaprojektować nową trasę tramwajową

  1. Super narescie dojezdzajacy z mierzyna beda mogli przesiasc sie do Tramwaju lub Autobusu
    No i ulica przy ul. Kazimierskiej powinna byc zrobiona bo przez te wyboje mozna noge zlamac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *