Akademia Morska w Szczecinie pierwszą uczelnią w Polsce

Akademia Morska w Szczecinie została wyróżniona. Jest pierwszą w Polsce uczelnią, która będzie miała prawo nadawania  tytułu doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie transport – donosi “Kurier Szczeciński”.

Poza szczecińską uczelnią, kształceniem na wydziale nawigacyjnym zajmują się jeszcze znajdujące się w Gdyni Akademia Morska i Akademia Marynarki Wojennej.

Akademia Morska w Szczecinie, dawniej Wyższa Szkoła Morska – jest państwową uczelnią techniczną, która powstała w 1966 roku, wskutek połączenia Państwowej Szkoły Morskiej z Państwową Szkołą Rybołówstwa Morskiego. Głównym celem jej działalności jest kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr oficerskich: nawigatorów i mechaników, a takżekształcenie eksploatacyjnych służb armatorskich i portowych floty morskiej i śródlądowej.