Baltic Tall Ships Regatta w Szczecinie – pierwsze podsumowania

Żaglowce odpływają już z nabrzeża przy Wałach Chrobrego. Impreza przechodzi do historii. Są już pierwsze podsumowania tego wydarzenia, które na 4 dni zdominowało nasze miasto.

Do Szczecina przypłynęło ponad 50 jednostek pływających. Według wyliczeń policji, przez Wały Chrobrego przewinęło się kilkaset tysięcy ludzi. Wylegitymowano ponad 100 osób, wystawiono kilkaset mandatów (głównie za picie alkoholu w niedozwolonych miejscach), policja interweniowała 22 razy, głównie w związku z włamaniami i kradzieżami.

Na Łasztowni nieoficjalnie został pobity rekord Guinessa w grze w squasha. Kilkanaście godzin gry i 100 trzysetowych spotkań jeden po drugim – takim wynikiem może pochwalić się szczecinianin Piotr Misiło. Jego wyczyn jest na razie nieoficjalnym rekordem – musi go zatwierdzić Komisja Rekordów Guinnessa.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

2 comments on “Baltic Tall Ships Regatta w Szczecinie – pierwsze podsumowania

  1. Bardzo fajna impreza. Szkoda tylko, że tak słabo promowana w Polsce. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo jest to świetna promocja dla Szczecina. Kiedy będą kolejne regaty w Szczecinie? 2017?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *