Basen Floating Arena zamknięty

Najnowszy i największy basen w Szczecinie został zamknięty do odwołania. W próbkach wody wykryto pałeczki ropy błękitnej – bakterie, które mogą powodować zapalenie ucha środkowego i układu moczowego.

Basen został zamknięty w poniedziałek. Obecnie trwają procedury związane z dezynfekcją całego obiektu, łącznie z pomieszczeniami okołobasenowymi, szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi. Pobrane zostały kolejne próbki i jeżeli okaże się, że w wodzie nie ma już bakterii, pływalnia zostanie otwarta ponownie w piątek.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Basen Floating Arena zamknięty

  1. Byłam tam w niedzielę. Mam nadzieję, że mnie nic nie dopadło. Czuję się dobrze, nie mam żadnych dolegliwości. Czy powinnam profilaktycznie zgłosić się na jakieś badania?

  2. Podobno to nie pierwszy taki przypadek w Szczecinie. Na szczęście próbki są badane na bieżąco, więc można zareagować bardzo szybko i rozwiązać problem

  3. Skąd to się bierze? Czy ktoś za przeproszeniem narobił do basenu czy wynika to z tego, że ludzie nie myją się przed pływaniem? Tyle się o tym mówi, a niektórzy nawet nie wysilą się, żeby wziąć prysznic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *