Czy polecimy z Goleniowa do Sztokholmu?

Czy doczekamy się połączenia lotniczego pomiędzy Szczecinem i Sztokholmem? Polacy mieszkający w Szwecji piszą petycje o uruchomienie lotów pomiędzy lotniskiem w Goleniowie i stolicą Szwecji.

Jak donosi Radio Szczecin, nie jest wykluczone, że takie połączenie powstanie. Podczas rozmów z liniami lotniczymi istotną rzeczą jest udowodnienie, że takie połączenie będzie rentowne, a podpisy pod petycjami mogą być najlepszym argumentem.

Petycje będą zbierane do końca października, a następnie zostaną przekazane przewoźnikom.

Na Facebooku akcję poparło już blisko 1000 osób: https://www.facebook.com/events/147931505542212/

[Głosów: 0   Average: 0/5]

7 comments on “Czy polecimy z Goleniowa do Sztokholmu?

  1. Goleniów to dziwne lotnisko. Jest wielu chętnych do latania do Szwecji, a oni się zastanawiają, zamiast szukać chętnego przewoźnika. Tak samo nie rozumiem zawieszania na zimę lotów do Liverpoolu – przecież te samoloty są zawsze pełne.

    • Wladze lotniska sie nie zastanawiaja od 30 lat walcza o takie polaczenie. Niestety to linie lotnicze uwazaja ze polaczenoe nie bedzie rentowne… Stad akcja na fb moze wtedy zauwaza potencjal.

  2. Mam siostrę w Szwecji i niestety wyprawa do niej to koszmar. Pociąg, prom, znów pociąg… Albo w najlepszym wypadku wyjazd do Berlina na lotnisko i lot stamtąd – też ogromna strata czasu. Mam nadzieję, że uda się z Goleniowem, bo zaoszczędzę dzięki temu sporo czasu i stresów.

  3. Kiedy pojawi się jakaś szansa na loty do Madrytu albo Barcelony? Sporo ludzi podróżuje w tamtym kierunku, a muszą jeździć do Berlina lub na inne lotniska. Przydałoby się to przemyśleć, tym bardziej że możliwości Goleniowa nie są w pełni wykorzystane

  4. Może nasze lotnisko nie jest duże, ale oferta jest naprawdę uboga. Przydałoby się jeszcze kilka nowych połączeń. Poza tym dojazd jest dość ciężki. Samochodem jeszcze ok, ale pociąg to jakieś nieporozumienie. Przyjeźdza po odlocie samolotu albo wyjeżdża przed lądowaniem.

  5. Tragedia ze majac takie piekne lotnisko nie mozna latac do Sztockholmu tylko trzeba korzystac z Poznania lub Berlina.Szok.Mam nadzieje ze kiedys doczekam ze moja podroz do domu trwa 3 godziny a nie 19 godzin

  6. Mi się nie podoba skomunikowanie z lotniskiem w Goleniowie. Pociągi jeżdżą tak, żeby nie dowieźć pasażerów na samolot – rozkład jazdy jest zupełnie niespójny. Busy są często drogie, a kierowcy nieuprzejmi. O cenie parkowania przy lotnisku już nie wspomnę bo to jakiś horror. Trzeba płacić fortunę za bylejakie klepisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *