Dawna fabryka Stoewera na sprzedaż

Zabytkowy budynek na rogu ulic Krasińskiego i Niemcewicza, w którym przed wojną mieściła się fabryka Bernharda Stoewera został wystawiony na sprzedaż.

Do lat trzydziestych XX wieku produkowano tutaj między innymi maszyny do szycia, maszyny do pisania i rowery. Obecnie pomieszczenia są wynajmowane na działalność biurową i usługową.

Budynek można kupić za 3,5 miliona złotych. Możliwa jest jego przebudowa lub nadbudowa, jednak z zachowaniem zabytkowego charakteru i pod nadzorem konserwatora zabytków.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Dawna fabryka Stoewera na sprzedaż

  1. Budynek jest piękny, niestety bardzo przez lata zaniedbany. Idealne miejsce na stworzenie mieszkań typu loft. Chętni na pewno by się znaleźli, poza tym okolica bardzo by na tym zyskała. Mam nadzieję że nie będzie niszczał jak drukarnia na Dworcowej.

  2. I dobrze! Może w końcu ten budynek zacznie jakoś wyglądać, bo w tej chwili to jest totalna rudera. Aż się prosi o jakiś porządny remont bo w tej chwili każdy urządza sobie kawałek budynku po swojemu przez co wygląda on jak slumsy.

  3. Byleby tylko nikt nie kupił po to żeby mieć atrakcyjną działkę, a budynek będzie niszczał. Już parę takich przypadków mieliśmy – stara drukarnia, hotel Piast czy przychodnia na placu Grunwaldzkim. Niestety Szczecin ma małe szczęście do sprzedaży starych nieruchomości

  4. A ja bym tam widział jakiś hotel lub hostel – niekoniecznie drogi i luksusowy. Dzielnica coraz bardziej się rozwija, do centrum niedaleko, a z drugiej strony Park Kasprowicza, Muzeum Techniki i Las Arkoński, czyli nasze szczecińskie atrakcje turystyczne. Co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *