Dni Odry 2015 w Szczecinie

W dniach 10-12 lipca odbędzie się w Szczecinie kolejna edycja Dni Odry, podczas których będzie można m.in. zobaczyć prawdziwych flisaków oraz spróbować ich kuchni oraz obejrzeć paradę jednostek portowych i pokaz sztucznych ogni.

Na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego odbędzie się powitanie uczestników Flisu Odrzańskiego, którzy od kilku dni zmierzają Odrą na trasie od Wrocławia do Szczecina. Na scenie usytuowanej przy nabrzeżu Piastowskim zaprezentują się tacy wykonawcy jak Bubliczki, Qfrty oraz Kowal z zespołem.

W sobotni wieczór, odbędzie się parada jednostek portowych na Odrze oraz pokaz sztucznych ogni na Wałach Chrobrego.

Program Dni Odry 2015

Piątek, 10 lipca 2015

16.00 wpłynięcie do portu w Szczecinie okrętu ORP 852 z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu (cumowanie przy nabrzeżu Bulwar Chrobrego).

18.00 wpłynięcie do portu w Szczecinie Flisu Odrzańskiego i jednostek towarzyszących (cumowanie przy nabrzeżu Bulwar Piastowski).

Sobota, 11 lipca 2015

12.00 Powitanie flotylli XX Flisu Odrzańskiego 2015 z pokładu Nawigatora XXI. Parada jednostek na Odrze Zachodniej. Na nabrzeżu będzie grać Orkiestra OLIMPIA.

13.30 – 14.30 Oficjalne zakończenie XX Flisu Odrzańskiego 2015 (scena na wodzie, nabrzeże Piastowskie)

15.00 – 16.15 Koncert dla dzieci KOWALA z zespołem (scena na wodzie przy nabrzeżu Piastowskim).

16.30 – 17.30 Koncert zespołu QFTRY (scena na wodzie przy nabrzeżu Piastowskim).

17.45 – 19.00 Koncert zespołu BUBLICZKI (scena na wodzie przy nabrzeżu Piastowskim).

21.30 – 22.00 Parada jednostek portowych na Odrze Zachodniej (Odra na wysokości Wałów Chrobrego).

22.00 – 22.10 Pokaz sztucznych ogni (Odra na wysokości Wałów Chrobrego).

Niedziela, 12 lipca 2015

10.30 Flisacka Msza Święta w Bazylice Św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy.

12.00 – 15.00 Chata Flisacka – specjały kuchni flisackiej.

16.00 Wypłynięcie z portu w Szczecinie okrętu ORP 852 z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

3 comments on “Dni Odry 2015 w Szczecinie

1. Pewnie zaraz zacznie się narzekanie tych, którzy spodziewają się imprezy na miarę TTSR. Dni Odry to niewielka, skromna, ale bardzo fajna impreza – skierowana przede wszystkim na tematykę związaną z rzeką, a nie festiwal piwa i wesołe miasteczko.

2. Kiedyś brałem udział we Flisie Odrzańskim. Bardzo miło wspominam tę przygodę, chociaż minęło już sporo lat. Może kiedyś uda mi się to powtórzyć… 🙂 Bardzo bym chciał

3. Myślałam że impreza będzie na wałach, a to było tylko na bulwarach. Szkoda, bo spodziewałam się czegoś większego z większą ilością atrakcji. Ale trudno… Zresztą niedługo będzie Pyromagic czyli dużo większa impreza 🙂