Dużo chętnych na projekt amfiteatru

Są chętni na zaprojektowanie przebudowy Teatru Letniego w Szczecinie. Jak donosi “Kurier Szczeciński”, wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej modernizacji szczecińskiego amfiteatru złożyło ponad 50 firm.

W 2016 roku miasto zamierza gruntownie zmodernizować amfiteatr i dostosować go do obecnych realiów. Chodzi o całkowite zadaszenie i modernizację widowni i dostosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Remont ma także na celu umożliwienie w amfiteatrze realizacji zarówno dużych widowisk telewizyjnych jak i spektakli dla niewielkiej ilości widzów.

Dotychczas w ramach modernizacji Teatru Letniego udało się wyremontować podscenium i zadaszyć scenę oraz część widowni.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Dużo chętnych na projekt amfiteatru

  1. Mam tylko nadzieję że nie zburzą tego pięknego łuku, bo to byłaby zbrodnia na architekturze. Co w ogóle ma wchodzić w zakres remontu? Tylko przebudowa tego co jest i doprowadzenie zadaszenia do końca czy zrównanie z ziemią i stawianie od nowa?

  2. Mamy jeden z najpiękniejszych amfiteatrów w Polsce. Warto to wykorzystać, zmodernizować go i organizować tu jak najwięcej imprez typu kabaretowe lato dwójki, żeby jak najwięcej pokazywać go w tv. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić!

  3. Wiecie że odwołali koncert zespołu Romualda Lipki? Wychodzi na to, że jedyna większa impreza, która miała tam się odbyć, nie wypaliła. W tym roku odbywały się w amfiteatrze tylko drobne imprezy dla dzieci. Kto tym tak fatalnie zarządza?

  4. Teatr Letni jest naprawdę fajnym miejscem, tylko trochę niedoinwestowanym i słabo zarządzanym. Mam nadzieję że to się szybko zmieni i wróci do niego życie i fajne imprezy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *