Dzień Solidarności z Uchodźcami w Szczecinie

Ośrodek Teatralny Kana organizuje w czwartek zbiórkę rzeczy dla uchodźców oraz wydarzenia związane z bardzo aktualnym tematem uchodźców. Wszystko to odbywać się będzie w ramach przypadającego w czwartek, 15 października, Dnia Solidarności z Uchodźcami.

W godz. 10.00-22.00 w Kanie odbywać się będzie zbiórka śpiworów i innych niezbędnych rzeczy dla uchodźców, którzy przybywają licznie do Berlina.

O godz. 13.00 w Kluboksięgarni Badet przy ul. Modrej 118 odbędzie się spotkanie z Filipem Przytulskim, jednym z organizatorów manifestacji “Uchodźcy mile widziani” w Szczecinie, członkiem nieformalnej grupy Refugees Szczecin, doktorantem w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim. Podczas spotkania będzie można posłuchać m.in. o podróży, jaką w 2008 roku wraz z grupą znajomych Filip Przytulski odbył nad Zatokę Akaba.

O godz. 19.00 w Ośrodku Teatralnym Kana rozpocznie się spotkanie z dr Fuadem Jommą, Kurdem z Syrii prowadzącym badania naukowe nad problematyką tożsamości politycznej i społeczno-kulturowej Bliskiego Wschodu, doktorem politologiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego.

One comment on “Dzień Solidarności z Uchodźcami w Szczecinie

1. Zaraz pewnie zaczną się hejty. Pomimo wszystko uważam, że powinno się pomagać potrzebującym. Nie wszyscy uchodźcy to emigranci zarobkowi czy terroryści ISIS. Media zrobiły ludziom papkę z mózgów…