Fabryka wagonów powstanie w Szczecinie

Grupa PKP Cargo i amerykańska firma Greenbrier rozpoczną w Szczecinie produkcję wagonów towarowych. Pracę znajdzie tutaj 150 osób.

PKP Cargo zainwestuje w linię produkcyjną około 11,5 miliona złotych. Wagony będą produkowane w hali przy ulicy Gdańskiej – największej wagonowni w Polsce należącej do spółki. Poza tym Szczecin jest odpowiednio przygotowany od strony kadrowej.

Amerykańska firma Greenbrier, która wspólnie z PKP Cargo rozpocznie montaż wagonów w Szczecinie, jest jednym z największych na świecie producentów taboru. Docelowo w Szczecinie ma być produkowanych nawet 500 wagonów rocznie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Fabryka wagonów powstanie w Szczecinie

  1. I co z tego? W Szczecinie nie ma pracy dla byłych stoczniowców. Oni najbardziej potrzebują pracy. W Szczecinie powinno się budować statki, a nie wagony kolejowe.

    • Szczecin to nie tylko przemysł stoczniowy. Zresztą ci, którzy potrafili coś robić już dawno znaleźli sobie pracę. Pozostali tylko nieudacznicy, którzy liczą na to, że nie będą nic robić,a zarobią. Trzeba być elastycznym!

  2. Dobrze że coś dzieje się w Szczecinie i powstają nowe miejsca pracy. Ale zawsze znajdą się niezadowoleni, którzy będą narzekać, a do roboty sa zawsze ostatni. Żeby była praca to trzeba wziąć się do pracy, a nie czekać,aż wszystko przyjdzie samo.

    • Prawda! Ci którzy najgłośniej krzyczą o stoczni to największe nieroby, którym najlepiej idzie palenie opon, demonstracje i wyciąganie zasiłków od państwa. Uczciwi już dawno znaleźli sobie pracę…

  3. Gdzie można zgłosić się do pracy w fabryce wagonów? Na jaki adres wysłać cv? Kiedy będzie jakiś nabór? Bo na razie tylko słyszę że zatrudnią, a konkretów brak.

  4. W Szczecinie wciąż powstają nowe miejsca pracy, a mimo wszystko zawsze znajdą się jacyś narzekający na bezrobocie, kryzys itp. A wystarczy dobrze się rozejrzeć, mieć chęci do pracy i umieć się zaprezentować – to jest już co najmniej połowa sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *