Filharmonia Szczecińska z kolejnymi wyróżnieniami

Nowy gmach Filharmonii wciąż zdobywa kolejne wyróżnienia. W ostatnich dniach otrzymał dwie nagrody, a to nie koniec – wciąż ma szansę na kolejne – w polskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych.

W plebiscycie Polska Architektura XXL organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, Filharmonia została uznana za najlepszy obiekt użyteczności publicznej w Polsce. Dodatkowo budynek otrzymał tytuł Rzeczy z Klasą w konkursie MocArty organizowanym przez RMF Classic. Warto dodać, że w ubiegłym roku Filharmonia otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design Of The Year.

To nie koniec wyróżnień. Budynek Filharmonii, jako jedyny polski obiekt, nominowany jest do nagrody Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa ven der Rohe, gdzie znalazł się w ścisłej piątce wraz z obiektami z Niemiec, Danii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Wyniki poznamy 8 maja.

Na stronie www.zyciewarchitekturze.pl rozpoczęło się głosowanie na Ulubieńca Polski w konkursie Życie w Architekturze. Filharmonia nominowana w kategorii Najlepsze wnętrze publiczne. Głosowanie trwa do 2 kwietnia.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *