Fryga na placu Zamenhofa już po oficjalnym odsłonięciu

W czwartek wieczorem, na placu Zamenhofa odbyła się uroczystość symbolicznego odsłonięcia kontrowersyjnej rzeźby “Fryga” autorstwa Maurycego Gomulickiego.

W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób. Rzeźba ma 7 metrów wysokości i waży 7 i pół tony. Przedstawia żółto-czerwonego wirującego bączka i w zamierzeniu autora ma nawiązywać do beztroskich czasów dzieciństwa i budzić pozytywne skojarzenia. Inicjatorem wydarzenia był klub 13 Muz.

“Fryga” jest pierwszą rzeźbą ustawioną w przestrzeni miejskiej w ramach szeroko zakrojonego projektu 13 Muz. W kolejnych latach planowane są następne instalacje artystyczne, które będą pojawiać się w różnych punktach Szczecina.

2 comments on “Fryga na placu Zamenhofa już po oficjalnym odsłonięciu

1. Podświetlona nie wygląda źle. Szkoda że iluminacja była tylko na odsłonięciu. Mam nadzieję, że wkrótce coś z tym zrobią. Nie rozumiem tego hejtu.