“Fryga” stanie na placu Zamenhofa

22 października na placu Zamenhofa odbędzie się odsłonięcie rzeźby “Fryga” autorstwa Maurycego Gomulickiego. Projekt od początku budzi kontrowersje wśród szczecinian.

Rzeźba będzie miała 7 metrów wysokości, 7,5 tony wagi i wykonana zostanie z barwionego polimerobetonu. Swoim kształtem przypominać będzie wirującego bączka. Projekt realizowany jest w ramach festiwalu inSPIRACJE, przez 13 Muz przy udziale miasta. Jest to pierwsza z serii rzeźb, które co roku mają pojawiać się w przestrzeni miasta.

Chociaż jeszcze nie ustawiono rzeźby, już stała się ona tematem dyskusji. Pojawiają się zarówno opinie negatywne, że jest to kicz, jak i pozytywne, że “Fryga” wprowadzi odrobinę koloru do Śródmieścia.

Odsłonięcie planowane jest na 22 października o godz. 19.00.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on ““Fryga” stanie na placu Zamenhofa

  1. To jest po prostu brzydkie! Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie wyglądało trochę lepiej niż na tej amatorskiej wizualizacji. Mimo wszystko i tak piękne nie będzie.

  2. ja też bym poczekała z ocenianiem aż to stanie. na wizualizacji wygląda trochę niepokojąco. daleko mi do optymizmu autorów projektu, ale jako architekt wiem, że wizualizacja a efekt w realu to dwie różne rzeczy. a jeśli wyjdzie fajnie to pewnie i lokalni mieszkańcy ją polubią.

  3. Jestem gotów się założyć, że fryga stanie się bardzo popularnym miejscem w Szczecinie. Będą umawiać się pod nią ludzie, robić sobie przy niej zdjęcia, stanie się ona jednym z rozpoznawalnych elementów miasta. A kontrowersje? To jest sztuka! Nie ma kontrowersji to znaczy że mamy do czynienia z banałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *