Gdzie iść na plażę w Szczecinie?

Jako pierwsze w tym sezonie, 5 czerwca zostało otwarte kąpielisko na Arkonce. A już od wczoraj możemy także korzystać z pozostałych miejskich plaż. Sezon potrwa do końca sierpnia.

Na szczecinian czekają łącznie cztery miejskie kąpieliska. O ich bezpieczeństwo dbać będzie 36 ratowników. W przypadku, gdy na Arkonce zrobi się zbyt ciasno, nieopodal znajduje się popularne kąpielisko nad jeziorem Głębokie. Można tam dojechać z centrum tramwajem 1 i 9. Równie łatwy dojazd jest na kąpielisko Dziewoklicz, gdzie możemy dojechać autobusem 61. Mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta mają do dyspozycji strzeżoną plażę nad jeziorem Dąbie. Bilet normalny na Arkonkę kosztuje 10 złotych, za wstęp na pozostałe kąpieliska zapłacimy 5 zł.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Gdzie iść na plażę w Szczecinie?

  1. Czy na Głębokim woda jest czysta? Niedawno słyszałem że tam panuje straszny syf, bo okoliczni mieszkańcy postanowili spuszczać ścieki do jeziora. Boję się, że kąpiel może skończyć się wysypką albo innym paskudztwem. Czy Sanepid bada czystość wody w Głębokim?

    • Krystalicznie czysta na pewno nie jest, bo to nie basen, tylko naturalny akwen. Ale na pewno spełnia wszelkie normy, bo w przeciwnym razie plaża nie dostałaby zgody na użytkowanie.

  2. Jak najlepiej dojechać na Arkonkę? Czy jadąc samochodem są problemy? Jak wygląda sytuacja z parkowaniem? Pełno? A może lepiej i taniej jest dojechać tramwajem?

  3. Czy w Dąbiu rozbudowali plażę czy nadal jest taka mała jak parę lat temu? Kiedyś, gdy mieszkałem w Szczecinie, bardzo lubiłem tam jeździć. Bardzo fajne miejsce nad pięknym jeziorem 🙂

  4. Całe życie kąpałem się na Głębokim i jakoś żyję, nie mam wysypki, uczulenia i chorób skóry. Niektórzy naprawdę przesadzają z tym strachem przed wodą z jeziora. Więcej alergii i chorób bierze się z nadmiernej sterylności niż z odrobiny naturalnego brudu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *