Gdzie można uzyskać darmową pomoc prawną?

Od poniedziałku do soboty radcowie prawni ze Szczecina i okolic będą udzielać porad prawnych za darmo. Wszystko odbywać się będzie w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem “Niebieski parasol”.

W blisko trzydziestu kancelariach w Szczecinie i regionie będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną. Dowiemy się co robić w sytuacji, gdy były małżonek nie płaci alimentów, ktoś nie oddał nam pożyczonych pieniędzy oraz w wielu innych kwestiach. Radcy będą przyjmować interesantów m.in. w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych, mieszczącej się przy ul. Rayskiego, w Urzędzie Wojewódzkim oraz w urzędach miasta w Szczecinie, Goleniowie, Stargardzie i innych miastach województwa.

Godziny przyjęć oraz adresy miejsc, w których będzie można otrzymać bezpłatną pomoc prawną, można znaleźć na stronie oirp.szczecin.pl.  Akcja potrwa do 19 września.

5 comments on “Gdzie można uzyskać darmową pomoc prawną?

1. Pożyczyłem kiedyś znajomym 500 zł, niestety bez żadnej umowy, po prostu “na gębę”, a teraz mam problem żeby odzyskać pożyczkę. Czy jest w ogóle jakaś szansa żeby ściągnąć kasę? Jak to wygląda w sensie prawnym?

2. Jeśli komuś nie uda się skorzystać z tych porad, zawsze może skorzystać z pomocy studentów WPiA, którzy udzielają porad na Narutowicza.

3. Ale kolejki! A średnia wieku 50+… Myślę, że lepiej dać sobie spokój i iść do studentów na Narutowicza. Chociaż u nich trzeba czekać na interpretację prawną na piśmie, to myślę, że jest to lepsze niż stanie w tłumie ludzi.

4. Szukam jakiegoś taniego prawnika, który pomoże mi w rozwiązaniu kłopotów związanych z rozwodem i podziałem majątku. Myślałem że pójdzie to bardziej ugodowo, a zaczynają się coraz większe schody… 🙁