Gdzie w Szczecinie sprawdzić grzyby?

Jesień sprzyja wyjazdom do lasu na grzybobranie. Nie wszyscy jednak są pewni swoich zbiorów, dlatego jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy zebrane w lesie grzyby są jadalne, warto to sprawdzić.

Grzyby można za darmo sprawdzić we wszystkich oddziałach Sanepidu w regionie. W okresie trwania sezonu grzybowego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-12:00 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Szczecinie pełniony jest dyżur przez grzyboznawcę oraz klasyfikatorów grzybów w zakresie konsultacji. Więcej informacji na stronie: www.wsse.szczecin.pl, gdzie można również znaleźć katalog ze zdjęciami grzybów jadalnych i trujących.

Dodatkowo lekarze przestrzegają przed podawaniem grzybów dzieciom oraz ludziom w podeszłym wieku.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Gdzie w Szczecinie sprawdzić grzyby?

  1. Lubię chodzić do lasu na grzyby, ale wciąż nie znam się na nich wystarczająco, żeby mieć pewność, czy zebrałam coś jadalnego. Na szczęście mąż jest bardziej obyty w temacie grzybów i potrafi odróżnić jadalne od trujących.

  2. Poza trującymi grzybami w lesie trzeba też bardzo uważać na kleszcze. Jest ich całe mnóstwo w lasach. Najlepiej unikać zagajników w których rosną paprocie. Tam jest istna inwazja!

  3. Gdzie koło Szczecina są najlepsze miejsca do zbierania grzybów? Czy warto jechać w okolice Tanowa? Tam jest dużo lasów, ale czy są grzyby? A może lepiej pojechać w kierunku Goleniowa?

  4. Czy można zbierać grzyby w niemieckich lasach za Lubieszynem? Wiem, że jest limit kilograma, ale nie we wszystkich lasach można chodzić na grzyby, bo niektóre są prywatne. Jak to wygląda w Niemczech blisko Szczecina?

  5. A ja w ogóle nie znam się na grzybach i dlatego nie jeżdżę do lasu i nie zbieram grzybów. Wolę kupić gotowe suszone z pewnego źródła i nie bać się, że się otruję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *