Informatycy jadą na rowerach po pomoc

W najbliższą środę szczecińscy informatycy wyruszą w długą podróż na rowerach. Cel jest bardzo szczytny – pomoc dla chorego dziecka w ramach akcji “Informatycy na Rowery”.

Jest to już piąta edycja rajdu „Informatycy na Rowery”, którego celem jest niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Pracownicy szczecińskiej branży IT od 5 lat walczą ze stereotypem informatyka, któremu obcy jest wysiłek fizyczny. W tym roku informatycy wyruszą w trasę aby zebrać pieniądze na leczenie czteroletniego Tymoteusza Szulskiego-Żak, który cierpi na poważną wadę serca.

Mały Tymek od urodzenia ma dwie poważne wady wrodzone. Jego serce ma problem z pompowaniem krwi, a komory są poważnie uszkodzone. Zaraz po urodzeniu chłopczyk musiał przejść kosztowną operację w Łodzi, a teraz aby móc normalnie funkcjonować  musi regularnie poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które jest bardzo drogie. Na kilka pierwszych operacji potrzebne jest aż 5000 zł. Rodzice zgłosili się więc po pomoc do Rafała Źróbeckiego – pomysłodawcy i organizatora akcji „Informatycy na Rowery”.

20 maja informatycy wyruszą w podróż na trasie:
1. Kristofovo – Przewóz, ok. 120 km
2. Przewóz – Gubin, ok. 80 km
3. Gubin – Kostrzyn, 120 km
4. Kostrzyn – Szczecin, 150 – 170 km w zależności od wyboru trasy

Informacje związane z wyjazdem można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/419357891522820/

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *