Juwenalia 2015 rozpoczęte!

Nocnym biegiem przez miasto rozpoczęły się tegoroczne Juwenalia. Studenci będą świętować do niedzieli.

Minutę po północy studenci wyruszyli spod rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego i pokonali trasę przez ulicę Wielkopolską i al. Piastów do rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W biegu wzięło udział około 2000 osób.

W środę o godz. 17, spod akademika na ul. Kordeckiego wyruszy juwenaliowy korowód, który zakończy trasę pod Urzędem Miasta, gdzie studenci otrzymają klucze do miasta.

Wśród atrakcji Juwenaliów znajdą się m.in. liczne koncerty na Łasztowni. Na scenie wystąpią m.in. Enej, Coma, Brodka i Mela Koteluk.