“Karbala” – film ze szczecińskim rodowodem wchodzi do kin

11 września na ekrany kin wchodzi film “Karbala”, który powstał na podstawie książki szczecińskiego dziennikarza, Marcina Górki. Reżyserem jest również szczecinianin, Krzysztof Łukaszewicz.

“Karbala” zdradza kulisy polskiej misji w Iraku i największej bitwie polskich żołnierzy po II wojnie światowej. Jest to oparta na faktach historia opowiada o bohaterskiej obronie ratusza City Hall przez polskich i bułgarskich żołnierzy.

Sceny były nagrywane w polskich bazach wojskowych, opuszczonej fabryce, na ulicach Warszawy oraz w Jordanii. W filmie zagrali m.in. Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat i Antoni Królikowski.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on ““Karbala” – film ze szczecińskim rodowodem wchodzi do kin

  1. Po weekendzie koniecznie muszę się wybrać do kina! Wiecie może w jakim kinie będą puszczać “Karbalę”? W Heliosie czy w Multikinie? Pozdrawiam!

  2. Czy w Heliosie na prawobrzeżu będzie można zobaczyć ten film w najbliższy weekend? Chętnie bym obejrzał, a w sobotę akurat mam wolny wieczór.

  3. Byłem wczoraj w kinie. Bardzo dobry film, co w przypadku polskich filmów jest rzadkością. Chwilami drastyczny i ciężki, bo trzeba trochę myśleć, ale jest to kawał dobrego kina. Polecam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *