Kibice Pogoni ukarani za ksenofobiczne okrzyki

Z powodu ksenofobicznych zachowań podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice, kibice Pogoni Szczecin zostaną ukarani. Zakaz wyjazdowy na dwa mecze oraz zamknięta trybuna “Ultras” – takie sankcje otrzymał klub za rasistowskie okrzyki pod adresem uchodźców z Syrii.

Poza wymienionymi karami, kibice będą musieli wziąć udział w spotkaniu, podczas którego będą musieli posłuchać o zachowaniach dyskryminacyjnych i przeciwdziałaniu takim sytuacjom.

Pogoń Szczecin to nie jedyny klub Ekstraklasy, który został ukarany. Podobne kary otrzymało jeszcze sześć klubów, w tym Lechia Gdańsk oraz Legia, które otrzymały dodatkowo kary finansowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Kibice Pogoni ukarani za ksenofobiczne okrzyki

  1. Można mieć różne zdanie na temat uchodźców, ale nie usprawiedliwia to buractwa i chamskiego zachowania kiboli. Bardzo dobrze, że posypały się kary. Mecze nie są dla patologii, chodzą tam również rodziny z dziećmi, więc takie zachowania są niedopuszczalne.

  2. Nie jestem zwolennikiem uchodźców, ale jestem też przeciwnikiem chamskiego zachowania. Nie ma co owijać w bawełnę – dużą część przychodzących na mecze stanowi pospolite bydło, patologiczne przypadki, które niewiele różnią się od tych “złych” uchodźców. Takich trzeba tępić i eliminować z życia społecznego.

  3. Bardzo dobrze, że ich ukarano. Takie zachowania należy piętnować i nie ma to żadnego związku z tym czy się jest za uchodźcami czy nie. Trzeba umieć się zachować i nie ma żadnego tłumaczenia!

  4. Niektorzy zaslaniają się wolnością słowa, a nie zdają sobie sprawy z tego, że wolność słowa też ma pewne granice, których nie wolno przekraczać. Można mieć swoje poglądy i odpowiednio je argumentować, ale nie za pomocą chamstwa. Jestem jak najbardziej za ukaraniem winnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *