Kiedy pojedzie Szczeciński Szybki Tramwaj?

Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju dobiegła końca w kwietniu, jednak przez przeciągający się remont torowiska na ul. Gdańskiej i Energetyków musimy jeszcze trochę poczekać na pierwsze kursy do pętli na ul. Turkusowej.

Jak donoszą szczecińskie media, na osiedle Słoneczne pojedziemy tramwajem w ostatnich dniach sierpnia. Dojedziemy tam “dwójką” i “ósemką”, natomiast “siódemka” dojeżdżać będzie tylko do Basenu Górniczego. Ta organizacja będzie tymczasowa, do czasu wybudowania pętli autobusowej na ul. Turkusowej, obok nowej pętli tramwajowej.

Zmiany czekają także pasażerów autobusów na Prawobrzeżu. Zlikwidowana zostanie m.in. linia 55, którą zastąpi wydłużona linia 64. Zmienią się także trasy autobusów 56, 65, 77. Linie pospieszne do czasu wybudowania nowej pętli na Turkusowej, będą działały bez zmian.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Kiedy pojedzie Szczeciński Szybki Tramwaj?

    • Tymczasowe. Docelowo na Turkusową ma jeździć 2, 4, 7 i 8. Zostawienie 2 linii na trasie, która kosztowała takie pieniądze, byłoby niegospodarnością.

  1. Mam nadzieję, że nie zlikwidują pospiesznych, bo to byłoby najgłupsze rozwiązanie z możliwych. Autobusy pospieszne muszą zostać na prawobrzeżu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *