Kiedy powstanie centrum morskie na Łasztowni?

Plany budowy muzeum morskiego na Łasztowni są znane od dawna. Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku zapadną decyzje w sprawie powstania centrum morskiego.

Centrum ma powstać na Nabrzeżu Starówka i ma kosztować około 100 milionów złotych. Część środków miałaby pochodzić z Unii Europejskiej. Obecnie trwają rozmowy o tym, jaka ekspozycja miałaby się znaleźć w nowym muzeum.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe centrum morskie będzie gotowe w ciągu 3-4 lat.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Kiedy powstanie centrum morskie na Łasztowni?

  1. Nie chce mi się wierzyć, ze muzeum morskie na Łasztowni szybko powstanie. Mówią o tym od dawna i nic się nie dzieje. Był konkurs na projekt i cisza. Obym się mylił, bo pomysł jest ciekawy.

  2. Oby tylko nie skończyło się jak w przypadku muzeum przełomów, które stoi puste bo nie potrafią zorganizować ekspozycji. Fajnie gdyby powstało muzeum morskie w podobnym stylu jak Kopernik w Warszawie, gdzie wszystkiego można dotknąć.

  3. Na Łasztowni jak najszybciej powinno powstać coś jeszcze poza Starą Rzeźnią. To miejsce ma potencjał, jest chętnie odwiedzane przez szczecinian i warto to wykorzystać – jak najszybciej, żeby nie “spalić” tego miejsca.

  4. Ile już lat trwa ta “budowa” muzeum morskiego na Łasztowni? Jak zwykle w Szczecinie – wielkie zapowiedzi, długo nic, a potem ciągnąca się budowa i opóźnienia. A my jesteśmy dopiero na drugim etapie, czyli “nic”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *