Kiedy zostanie zamknięta dla ruchu ulica Warcisława?

Zbliża się długo zapowiadany remont ulicy Warcisława na odcinku od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do Przyjaciół Żołnierza. Na Niebuszewie pojawią się utrudnienia związane z nową organizacją ruchu i objazdami.

“Gazeta Wyborcza” informuje, iż zamknięcie ulicy Warcisława nastąpi już w przyszłą środę, 11 marca. Żeby dojechać do północnych dzielnic miasta, będzie trzeba skorzystać z alternatywnych tras, m.in. ul. Wilczą lub Krasińskiego. Zmieni się także trasa autobusu linii nr 69, który od ul. Kołłątaja w kierunku ul. Przyjaciół Żołnierza pojadą przez ul. Orzeszkowej i Krasińskiego.

Szczegóły nowej organizacji ruchu mają zostać przedstawione w poniedziałek.

Na odcinku przebudowanej ul. Warcisława zostanie poszerzona jezdnia, powstaną nowe chodniki oraz pas rowerowy dla jadących pod górę. Pojawią się także nowe przejścia dla pieszych. W trakcie remontu zostaną także wymienione instalacje podziemne. Prace mają potrwać do końca lipca.